Палац графа Бадені на Львівщині передали у комунальну власність

logo
palac_grafa_badeni_na_lvivwini_peredali_u_komunalnu_vlasnist.jpg


Палацовий комплекс графа Бадені передали у власність територіальної громади Буська у Львівській області.
фото: ua-abandoned.livejournal.com

фото: ua-abandoned.livejournal.com

Про це інформує LB.ua

«Передача комплексу в комунальну власність сприятиме його збереженню і належній експлуатації. У свою чергу, міська рада Буська зобов’язалася використовувати комплекс для розміщення об’єктів соціально-культурного, науково-освітнього та мистецького призначення і не відчужувати його в приватну власність», – йдеться в рішенні уряду за 25 травня.

Раніше палацовий комплекс знаходився на балансі головного управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області та фактично не використовувався. У серпні 2009 року уряд передав комплекс МВС.

Довідково. Палац Бадені – це згадка про славетне минуле графів Бадені, які колись займали панівне положення в Галичині ХІХ ст. Цей палац – резиденція графа Казимира Фелікса Бадені, який разом зі своїм братом Станіславом, були відомими місцевими польськими громадськими та політичними діячами, меценатами та підприємцями (мали пивоварню тощо). Він розташований на земельній ділянці загальною площею 2,97 га.

Палац зведений 1810 року у класичному стилі. Споруда двоповерхова, з багатьма просторими кімнатами. Головний фасад у центрі прикрашений портиком, парковий (тильний) фасад оздоблений псевдоризалітами, довгим балконом та кам’яними вазами на балюстраді.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: палац над Західним Бугом

Опублікувала Мар’яна Федина


Реклама

А поділитися?