Паломництво миру та єдності: До Більшівців прийшли кілька сотень паломників з України та Польщі

logo
108802_palomnictvo_miru_ta_ednosti_do_bilshivciv.jpeg


Кожного року сотні паломників приходять до костелу Благовіщення, який знаходиться  в смт Більшівці Галицького району.

Сьогодні, 8 липня, до Більшівців прибули уже паломники зі Льовова, Івано-Франківська, Снятина, Тернополя та Польщі. Серед них багато молоді та монахів.  Впродовж трьох днів вони тут молитимуться та відпочиватимуть. Завтра, 9 липня, у Більшівцях відбудеться урочиста літургія та святковий концерт, а 10 липня – хресня дорога.

Тема цьогорічного XV паломництва миру та єдності — «Величає душа моя Господа: таємниця Діви Марії, яку потрібно відкрити, прийняти і нею жити».

Як писав “Галицький кореспондент”, костел Благовіщення у Більшівцях є  місцем, яке манить паломників. Кожного року у липні сотні прочан з України та Польщі приходять до Чудотворної ікони Матері Божої Більшівцівської, копія якої знаходиться у костелі Благовіщення (кармелітів), а оригінал – у Гданську.

Костел Благовіщення є однією з найвизначніших і найбільш збережених пам’яток пізньобарокової архітектури ХVІІІ ст. Первісно у 1624 р. на цьому місці був збудований дерев’яний костел. Фундатором його будівництва вважався тогочасний власник цих земель – польний коронний гетьман Мартин Казановський, за розпорядженням якого тут також було споруджено монастир кармелітів. Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані. Лише у 1717 р. за розпорядженням полковника Я. Галецького тут розпочалося спорудження нового мурованого костелу, який був освячений у серпні 1777 р.

З 2002 року розпочалась реставрація костелу і монастирського комплексу при ньому. У цьому ж році костелом почали опікуватися  ченці-францисканці із Польщі.

А поділитися?