Паркувальний бізнес у Львові або історія однієї парковки

logo


Поблизу, а точніше, навпроти будівлі видавництва «Вільна Україна» вже декілька років функціонує паркувальна зона. У 2013 році вона стала об’єктом договірних зобов’язань міськради та місцевого підприємця. Однак після того, як парковка пропрацювала два роки, ЛМР відмовляє підприємцю в оренді. Основна причина: недотримання договірних зобов’язань (за умовами договору, підприємець мав відремонтувати підземний пішохідний перехід, що знаходиться неподалік).

Не можу зрозуміти, чим займалась міська рада весь цей час, але демонтували парковку лише наприкінці 2016 року.

«І стало всім щастя» – на місці колишньої парковки з’явилась величезна територія, якою користувались працівники тутешніх офісів, місцеві мешканці та й взагалі всі охочі.

Однак, «халява» не триває вічно і одного сонячного дня ми побачили бригаду робочих, яка трудилась над повторним монтажем стовпців. Як виявилось, тут знову буде платна парковка від ЛКП «Львівавтодор». Зауважу, що за роботу хлопці взялись оперативно і ще за місяць часу до підписання договору територію підготували до комерційної діяльності.

Ідея нам не дуже сподобалась, адже всі переваги «фрішної» зони зникли. Тож я вирішила дізнатись про цю парковку більше.

На щастя, начальник паркувального відділу ЛКП «Львівавтодор» Сергій Адрійович Париляк пішов мені на зустріч та розповів деталі про цей паркувальний манданчик. Підприємство виграло право на оренду території у конкурс. І не лише на цю.

16 травня Управління транспорту та зв’язку міської ради провело конкурс стосовно надання прав на оренду платних паркувальних майданчиків у Львові. Судячи з протоколу, виграти ЛКП “Львівавтодор” було неважко – у графі “заявлені претенденти” всього четверо охочих (і це лише на окремі майданчики). Мінімум конкуренції.

Що після конкурсу?

Із бонусів ми отримали світлофор. Це добре, адже стан підземного переходу на Стрийській-Володимира Великого і досі залишає бажати кращого. Все б наче непогано, але тепер навколо обгородженої парковки кількість машин збільшилась, а от сам майданчик практично порожній.

За словами Сергія Андрійовича, вартість оренди території на перехресті Стрийська-Володимира Великого становить приблизно 15 тисяч гривень за місяць. Неважкими розрахунками можна показати, що прибутку тут не так вже й багато. Ось як я рахувала.

Вартість години паркування становить 2 гривні (це друга зона паркування), а щоденно тут приблизно 10 клієнтів, машини яких стоять по 8 годин (середній робочий день). Отже, за день 2*8 =16 *10 = 160. За місяць, при таких умовах парковка має заробляти 160*30 = 4800. П’ять тисяч орієнтовно. Навіть у випадку збільшення кількості автомобілів вдвічі, виходить, що парковка працює «в мінус».

Виходить, паркувальний бізнес не такий вже прибутковий?

Якщо сказати більше, ніж 2 слова…

Потенціал розвитку сфери паркування у Львові досить великий. Транспортних засобів в місті все більше, відповідно кількість відповідних територій, де можна залишити машину, зменшується. Всі місця, де створюють майданчики для паркування стають актуальними.

Територія Львова поділена на 2 паркувальні зони (детальніше на карті). Як зазначалось, парковками у Львові користуються відносно невелика кількість містян (звісно, річ про платні майданчики). Ціни, як вважають водії, вже аж надто “кусаються”. Так, за паркування на майданчику, що розміщений у І-й зоні паркування (на карті – червона зона) слід заплатити 6 гривень за 1 годину, у ІІ-й зоні паркування – 2 грн за годину. Є також окрема зона біля ринку “Вернісаж”, де ціна паркування вартує 8 грн за годину, бо “сам центр”.

Зелені помітки - безкоштовні парковки; червоні - платні. Скріншот з картиЗелені помітки – безкоштовні парковки; червоні – платні. Скріншот з карти

З усієї кількості майданчиків у Львові платними є лише 55. В свою чергу, ЛКП “Львівавтодор” володіє 23 з них. Не будемо говорити про всі парковки, але скажемо декілька слів про те, що бачимо за вікном. Якщо б підприємство знизило вартість користування послугами, то заповнило б парковку на 80% це точно. Їм прибуток, а водіям користь.

Що ми маємо у підсумку?

Image

Порожня парковка, яка, схоже, приносить лише збитки, велика кількість машин, що паркуються навколо та заважають пішоходам і висока ціна за паркування – це реалії роботи території на перехресті Стрийська-Володимира Великого.

Image

Не забуваємо, що і пішохідний перехід тут досі ніхто не відремонтував.

Ми обома руками “за” щоб власники авто розміщували свої машини там, де це дозволено, не порушували правил ДР і користувались пакувальними майданчиками. В той самий час подібні послуги мають бути доступними. Тож чи не варто орендарям паркувальних манданчиків переглянути свою цінову політику, адже з захмарною вартістю водії не погоджуються і парковка біля нас – живий цьому приклад.

А яка ваша думка стосовно цього приводу?