Пасажири нарікають на жахливу антисанітарію в маршрутках

logo


Мало того що у львівських маршуртках годі проштовхнутися, у них смердить, то ще й заразитися усілякою бідою можна. Крім звичайного бруду, тут тепер можна побачити плісняву, пише газета “Експрес”.

Якби хоч зрідка мили салони, такого би не було. Та хто ж їх миє? Якщо вже вранці пороху стільки, що неможливо дихати. Скажімо, хвилю обурень здійняло фото маршрутки №20, яке з’явилося в соцмережах. Люди дивуються, як такий транспорт  узагалі випустили на маршрут — салон уже просто почорнів.

“Навіть худобу возять у кращих умовах! Слизька рідина не лише на вікнах, стелі, а й на кріслах!” — обурюєтьсяодна пасажирка.

Телефонуємо до керівництва АТП №1 і питаємо, як часто вони прибирають у салонах своїх маршруток і чи роблять це взагалі.

“У нас є спеціальна мийка для автобусів. Тож прибираємо наш транспорт щодня — миємо ззовні та всередині салону підлогу, — запевняє Олександр Струтинський, заступник директора АТП №1. — А вікна миють приблизно раз на тиждень, тоді, коли машина перебуває на відстої. Тоді ж миють стелю, крісла. Однак, цього справді замало. Машини треба мити вже за 2 — 3 години після випуску на маршрут. Особливо, коли на вулиці тепло і багато пороху. Однак мити їх частіше нема можливості. Адже автобус має зійти з маршруту, поїхати в парк — а це 10 кілометрів туди і назад, то все час. Узагалі, треба на кінцевих зупинках проводити вологе прибирання салонів автобусів. Розглядаємо це питання”.

Перевізники знають, що за антисанітарний стан у громадському транспорті їх можуть оштрафувати на 680 гривень. Та ці суми, вочевидь, нікого не лякають. А те, що їздити у брудних маршрутках небезпечно для здоров’я, узагалі нікого не цікавить. Дарма.

“Для здоров’я людини небезпечна будь-яка пліснява. Вона може викликати алергічні реакції, подразнення на шкірі. Та це не єдина проблема, — стверджує Алла Солов’янчик, лікар-алерголог Першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева. — У громадському транспорті міста — антисанітарний стан. Порох, пісок, інший бруд. Загрожувати здоров’ю можуть мікроби, паразити, які є в салоні. Торкаючись такого бруду, людина може отруїтися. У жодному разі в громадському транспорті не можна їсти чи пити. Контакт з продуктами в таких умовах заборонений. А після поїздки в брудній маршрутці треба двічі помити руки з милом”.

Щоб якось змінити ситуацію, львів’янам треба робити водіям зауваження і звертатися на “гарячу лінію” міста чи області, а також в Укртрансінспекцію — повідомити про порушення, номер маршруту, номерні знаки автобуса. Бо ж просто огида пасажирів громадський транспорт на Львівщині чистішим не зробить.

Юлія ГОЛОДРИГА