Пасажири не бачать автобусів на рейсах у Львові, а вони там є, – позиція керівника транспорту

logo


В управлінні транспорту Львівської міськради запевняють, що станом на ранок у Львові курсувало 538 автобусів, однак через GPS-навігацію можна побачити лише 470, а 68 – не обладнані GPS-трекерами, – пише zik.

Про це 5 вересня у коментарі IA ZIK запевнив керівник управління транспорту ЛМР Олег Партика.

Посадовець заявив, що особисто моніторить ситуацію із пасажиропотоком від автостанцій, куди прибувають приміські маршрутки – там жодних проблем, курсує достатньо міського транспорту.

«Від АС «Західна» наші міські 2а, 21, 14 та 28 людей усіх забирають. Окрім того, від завтрашнього дня плануємо запускати експрес-маршрут з АС «Західна» до Приміського вокзалу. При потребі розглянемо можливість його продовжити далі. Наразі на маршруті буде три автобуси – інтервал руху до 15 хвилин», – каже О.Партика.

Пасажирам, які добираються з приміської зони на вул. Личаківську, де обласна клінічна лікарня, доведеться їхати трьома маршрутками. «До Личаківської тільки з пересадкою», – заявив чиновник.

Він також поскаржився: транспортні біди у Львові – через «велику проблему з водіями».

«Багато водіїв звільняються, їдуть на заробітки у Польщу. Зарплата в нас у Львові, на жаль, не конкурентоспроможна. За кордоном 1-1,2 тис. євро отримує водій. Працюємо з центрами зайнятості, профільними навчальними закладами, але молодь не бажає йти працювати на автобусні маршрути. Не всі пасажири задоволені, автобусів хотілося би більше – я цілком згідний. Але автобуси є. У парках стоять нові автобуси. Не можемо знайти водія на нові автобуси. Водіїв бракує», – заявляє О.Партика.

На запитання, як вирішуватимуться транспортні проблеми у Львові, він пояснив: «Шукаємо водіїв. Із недобросовісними приватниками будемо прощатися, однозначно».

Керівник ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига пояснює: проблеми з маршрутками у Львові виходять із того, що майже усі перевізники працюють поза правовим полем – з ними немає укладених договорів через зірвані конкурси.

«Станом на зараз ситуація, коли перевізники у незаконному руслі – не мають прямої угоди з управлінням транспорту, або є і підвішеному стані, або їм не оголошують конкурс», – зазначив С.Товстига.

Окрім того, є певний відтік приватних автобусів на приміські перевезення та нестача водіїв, але є й бездіяльність міських чиновників.

«Основна проблема – те, що управління транспорту ніяких дій протягом літа не робило. Влітку було таке, що на маршрутах була половина або й менше ніж половина автобусів на маршрутах у вихідні дні. І ніяких дій управління транспорту не вживало. Було так зване розірвання угоди з перевізниками – з «Міра і К» і ПАТ «АТП-14630». Надіслали листи про розірвання угоди цим двом підприємствам і не зазначили, на яких конкретно маршрутах було порушення договору, коли і яким методом було це зафіксовано.

Ці два перевізники подали в суд про скасування цього листа про розірвання угоди. Міська рада в особі юридичного департаменту не приходила на ці судові засідання, і перевізники виграли позов у міста. Лист вважається незаконним і призупиняється його дія. Ніхто з міста не подав апеляцію на це рішення. Щоб показати, що місто щось робить, була імітація розірвання угоди з перевізниками, які не їздять», –пояснив громадський активіст.

Також, додає С.Товстига, може йтися про новий тариф на перевезення у львівських маршрутках – через зростання мінімальної зарплати. «Економіка говорить про 6,2 грн. Але ніхто цього зараз не хоче робити, щоб не було збурення людей», – каже С.Товстига.

Через урізання приміських маршрутів, констатує активіст, додалося навантаження на міський транспорт. Мешканці Львова на проміжних зупинках не зможуть сісти в автобуси. Люди з приміської зони теж готові перекривати дороги у Львові та області, бо не можуть добратися у потрібне місце.

Як повідомлялося, 5 вересня на маршрути у Львові не виїхала третина автобусів. На маршрутах було 425 автобусів, не виїхало – 218.

Також голова ЛОДА Олег Синютка звернувся до Міської ради з вимогою збільшити кількість автобусів на маршрутах у Львові.

Журналіст IA ZIK писала про колапс на Городоцькій у Львові. Приміські маршрутки вигнали на АС «Західна», а міських не додали, аби везти людей далі у місто.