Пенсіонери платитимуть 50% за проїзд у громадському транспорті

logo
102841_pensioneri_platitimut_50_za_projizd_u_gro.jpeg


фото ілюстративнефото ілюстративнеЗ 1 липня у зв’язку з впровадженням змін щодо перевезення пільгових категорій населення, пенсіонери будуть змушені платити 50% вартості проїзду у маршрутках. Інші категорії пільговиків збережуть своє право на безплатний проїзд.

Монетизація пільг, яку планував Уряд, відкладена аж до пенсійної реформи в жовтні. Але з липня вже відбудуться зміни у перевезенні пільговиків на Львівщині. Так, дійшовши згоди з перевізниками, обласна рада постановила, що учасники бойових дій будуть їздити безкоштовно. На інші категорії пільговиків, визначених законом України “Про соціальний захист і соціальні стандарти”, будуть виділятись кошти з обласного бюджету. Та важливо, що в цьому законі передбачено право безплатного проїзду всім пільговим категоріям, але які обов’язково мають бути закріплені в законах України.

Щодо пенсіонерів, то їхнє право надавалось постановою Кабміну, що не належить до законів і тому не може оплачуватись обласним бюджетом. Тож тепер вони муситимуть платити 50% вартості проїзду.

“Якщо ми не будемо цих кроків робити, просто зупиниться транспорт і не буде їздити ніхто”, – повідомив в. о. Директора департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло в коментарі IA ZIK.

А поділитися?