Передавач львівської радіостанції створював небезпеки для повітряного руху на Львівщині

logo


Фахівці Західної філії Українського державного центру радіочастот (УДЦР) виявили радіозаваду, яка створювала небезпеку повітряному руху на Львівщині. Як стверджує служба, причиною завади стало випромінювання передавача, який належить одній із львівських радіостанцій.

Передавач львівської радіостанції створював небезпеки для повітряного руху на ЛьвівщиніПередавач львівської радіостанції створював небезпеки для повітряного руху на Львівщині

Про це повідомляє прес-служба УДЦР.

Начальник Західної філії держпідприємства Петро Комар розповів, що фахівці філії відреагували на звернення спеціального користувача радіочастотного ресурсу ДП «Украерорух» стосовно виникнення побічного випромінювання, яке створювало ненавмисні радіозавади роботі базових та наземних РЕЗ управління повітряним рухом. Ситуація, що виникла, могла б призвести до перебоїв у зв’язку, і, як наслідок, виникнення надзвичайних ситуацій з польотами повітряних суден.

Читайте також

В ході оперативних заходів з радіочастотного контролю фахівці Західної філії УДЦР встановили, що причиною завади стало випромінювання передавача, який належить одній із львівських радіостанцій.

Про виявлене РЕЗ було повідомлено місцеву філію Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, яка провела відповідні роботи щодо усунення завади спеціальному користувачу.

За словами Петра Комара, повторний технічний радіоконтроль РЕЗ, виявив відсутність радіозавад для базових та наземних РЕЗ управління повітряним рухом компанії.

Нагадаємо, у липні Директор з питань радіочастотних присвоєнь Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Євген Мирзаков заявив, що перепланування частот цифрового наземного телевізійного мовлення включає широке коло питань, які потребують погодження між технічними експертами всіх країн-сусідів України з метою вивільнення смуг частот так званого «цифрового дивіденду» (694-790 МГц і 790-862 МГц) для систем рухомого зв’язку в Європі.