Перехід на площі Митній у Львові можуть не повністю закінчити до кінця року

logo


Ремонт площі митної триває. Працівники вкладають плитку і потрохи наближаються до підземного переходу Його розбирати почнуть із четверга.

Площа за інформацією підрядників, готова на 80 %. Її частково вже відкрили для пішоходів. Та огорожу всюди ще не зняли. Аби із площі була красива панорама фасади музею Пінзеля та поліграфічного коледжу також відновлюють.

Фонтан, за який взялися ще минулого року на 95 % готовий. Вже наступної середи його запустять, щоб перевірити, як «б’є» вода. У двадцятих числах листопада  дійдуть до фінішу з вкладанням плитки. Та через те, що за підземний перехід взялись тільки тепер залишать не замощені деякі ділянки. 

«Десь по кругу по метру-два-три будемо залишати прохід не замощений. Перехід, я думаю, навіть не будуть роботи закінчені з гранітом, плануємо відкрити його на зиму, щоб люди користувалися, а тоді вже будемо докінчувати його при нормальних температурних умовах», – каже виконавець робіт Михайло Макар.

Хочуть аби якнайшвидше закінчився ремонт підприємці у переході. Через це торги відчутно впали.

«Торги знизилися майже втричі навіть орендою то тяжко заплатити. Окрім того тут перекрито не тільки для нас то вдарило, а прочани, які йдуть до церкви вони так само мають крутити круги», – розповідає Галина Бабченко, яка наглядає за підземним переходом.

Цього тижня підпірні стіни переходу демонтують. До холодів ще хочуть встугнути залити нову бетонну основу для сходів. Для цього на останній сесії депутати виділили додатковий мільйон двісті тисяч гривень.

«Та підпірна стінка, яка в нас була, якщо виходити з підземного переходу прямо на площу ми обличчям впиралися в таку глуху стіну. Ми її понижуємо на рівні 40 см, буде такий схил догори, тобто буде зразу відкриватися площа людині яка буде підніматися», – пояснює голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.

Боротися із брудом від транспорту, а також спекою будуть дерева. Висадять райські яблуні, груші, кулясті клени. 

«Ми будемо висаджувати це в листопаді, коли найкраще місце для садіння дерев, але траву напевно вже будемо весною сіяти», – говорить начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Усі роботи планують завершити до кінця 2016-го. За ремонт підземного переходу по обидва боки вулиці Винниченка районна адміністрація візьметься вже з наступного року.