Перевагами безвізового режиму на кордоні з Польщею за місяць скористалося 30% громадян

logo


За місяць дії безвізового режиму із країнами Євросоюзу його перевагами на українсько-польському кордоні скористалися 20-30% тих, хто виїжджає з України за кордон. Саме така кількість людей уже скористалися біометричними паспортами. Про це, посилаючись на інформацію Прикордонної служби Польщі, у середу, 19 липня, повідомив генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський.

«Власники біометричних паспортів отримали можливість в’їзду до країн Шенгенського договору на 90 днів у кожному півріччі з метою ділових зустрічей, туристичних, родинних відвідувань, а також для тимчасового працевлаштування без віз», – зазначив він.

Рафал Вольський звернув увагу на те, що можливість в’їзду без візи не звільняє громадян України від потреби надавати на кордоні підтвердження мети подорожі та фінансового забезпечення подорожі.

Він повідомив, що відмови у перетині українсько-польського кордону за останній місяць – це одиничні випадки. За його словами, є три основні причини відмов. Перша, – коли особа не може обґрунтувати причини подорожі. Друга, – коли є діюча заборона на в’їзд для цієї особи.

«Багато хто думає, що зміна паспорту на біометричним зробить можливим перетин кордону, так не є. Зміна особою паспорту, в якій була записана заборона на в’їзд, на новий паспорт не відміняє цієї заборони», – сказав генконсул.

Крім цього, є випадки, коли особи намагаються перетнути кордон із новими не біометричними паспортами, у яких немає діючих віз.

«Запровадження безвізового режиму не скасовує обов’язку громадян, які не мають закордонних біометричних паспортів, клопотатися про шенгенські візи», – сказав він.

Рафал Вольський акцентував на тому, що запровадження безвізового режиму не означає автоматичної лібералізації ринку праці ЄС для українців, і необхідно мати дозволи на працю.

Генконсул зазначив, що час проходження прикордонного контролю на кордоні однією особою все-таки скоротився, хоч і не значно.

«Скоротився час на перевірку інформації з документів у базах даних. Контроль відбитків пальців застосовується лише у випадках сумніву щодо ідентичності особи, яка перетинає кордон», – сказав він.

Щодо черг перед пунктами пропуску, генконсул зазначив, що українська сторона намагається покращити інфраструктуру до діючих пунктів пропуску на українсько-польському кордоні за кошти кредиту польського уряду.

Заяву посла України у Польщі Андрія Дещиці «Європейській правді» про те, що зараз готується документація для створення нового переходу біля Перемишля, генконсул Республіки Польща у Львові, прокоментувати не зміг.

«Для мене стала несподіванкою ця інформація. Це треба уточняти у пана Дещиці», – зазначив він ZAXID.NET.

Нагадаємо, за даними Держприкордонслужби України, за місяць дії безвізового режиму правом безперешкодного в’їзду в країни ЄС скористалися понад 95 тис. громадян України.