Під час реконструкції вулиці Шевченка у Львові зріжуть понад 170 дерев

logo


Наступного року у Львові планують реконструкцію магістральної вулиці Шевченка, яка зв’язує мікрорайони Рясне-1 та Рясне-2 з містом. Проте проект реконструкції, який є у розпорядженні ZАXID.NET, передбачає масове зрізання дерев. Щоб розширити проїжджу частину на метр на ділянці від центру до повороту на Левандівку з 223 дерев зріжуть 172.

Проект реконструкції вул. Шевченка на ділянці від Хорватської до Левандівської близько п’яти років тому розробив державний інститут «Львівдіпрокомунбуд» на замовлення управління капітального будівництва ЛМР.

Згідно з проектом, передбачається розширення проїжджої частини, будівництво велодоріжки на тротуарі та масове зрізання дерев.

У червні 2016 року функції замовника реконструкції передали ЛКП «Львівавтодор», а заступник мера Львова Віктор Пушкарьов доручив львівським урбаністам запропонувати свої правки до проекту.

Після цього дизайнер ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександр Шутюк оприлюднив у своєму блозі низку змін, які урбаністи запропонували проектантам. Зокрема, йшлося про те, щоб не розширювати проріджу частину за рахунок вирубки дерев на ділянці від центру до вул. Єрошенка, облаштувати там дві спільні смуги руху для авто і трамваїв та велосмуги на дорозі. Від вул. Єрошенка до Левандівської урбаністи пропонували зробити чотири смуги для транспорту, проте прокласти трамвайну колію в напрямку від центру ближче до тротуарів, щоб пасажирам було зручно потрапляти до трамваїв. Серед пропозицій було також і облаштування кишень для паркування між деревами.

Утім, як повідомив ZAXID.NET один з активістів та ініціаторів змін до проекту Мирослав Голяк, цих пропозицій проектанти так і не врахували.

Проект реконструкції вул. Шевченка

«Ми бачимо в проекті три стратегічні проблеми: відсутність пріоритету громадського транспорту на перехресті з Левандівською, спилювання 172 дерев заради розширення дороги, на якій і зараз можна вмістити чотири смуги, а також створення конфлікту між велосипедистами і пішоходами за рахунок проектування велоінфраструктури на тротуарі», – наголосив Мирослав Голяк.

Те саме випливає і з відповіді заступника мера Львова Віктора Пушкарьова на інформаційний запит депутатки ЛМР Мар’яни Батюк. «При умові влаштування чотирьох смуг руху … ширина проїзної частини становитиме 15 м, дві смуги руху яких передбачені для трамваїв і ще дві смуги – для нерейкових транспортних засобів», – йдеться у відповіді Пушкарьова.

Відповідь Віктора Пушкарьова щодо реконструкції вул. Шевченка

Крім того, у відповіді зазначається, що під час реконструкції планується «знести 172 аварійних дерева» та влаштувати велодоріжки на тротуарах.

Інженер «Львівавтодору» Михало Піндак пояснив ZAXID.NET потребу в зрізанні дерев тим, що вул. Шевченка є магістральною і її потрібно розширити. «Там зараз ширина до 11 м. Треба розширити вулицю, тому що це дорога на Рясне і на Яворів. Ширина проїжджої частини становитиме 12 м – чотири смуги по 3 м. Також на вулиці будуть дві велодоріжки шириною по 1,5 м кожна», – сказав Піндак.

Він також зазначив, що після реконструкції на цій ділянці вул. Шевченка залишаться лише 51 дерево, а 172 зріжуть. «Ми обстежили з екологами ці дерева. 169 з них нецінних порід, лише три цінні. Іншого виходу, окрім як зносити дерева, немає. Якщо ми не зріжемо дерева, ми не зможемо повісити контактну мережу для трамваїв», – додав Михайло Піндак.

Утім він запевнив, що після зрізання більшості дерев на вул. Шевченка висадять нові липи та клени, але лише там, де для них буде місце.

Згідно з проектом, трамвайна колія по вул. Шевченка проходитиме посередині вулиці. За словами Михайла Піндака, зараз розглядають можливість зробити дві середні смуги виключно для громадського транспорту, а дві бокові – для автомобілів. Разом з тим, посадкові платформи на зупинках підвищувати не планують.

Крім того, Михайло Піндак розповів ZAXID.NET, що частину вул. Шевченка замостять дрібною бруківкою. «Ми хочемо максимально зберегти мозаїку до перехрестя з вул. Луцького в межах історичного ареалу. Трамвайні плити, які передбачалися проектом, замінять бруківкою. Таким чином між рейками буде крупна бруківка, а на проїжджій частині – дрібна мозаїка», – сказав він.

Начальник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила запевнив ZAXID.NET, що проект наразі коригують. Проте корективи стосуватимуться перш за все організації руху по смугах.

Додамо, що реконструювати вул. Шевченка у Львові планують у 2017 році. Директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза повідомив ZAXID.NET про те, що наразі затвердженого переліку вулиць, які ремонтуватимуть наступного року, ще немає, але вул. Шевченка є однією з основних, яку планують ремонтувати в 2017 році коштом бюджету розвитку міста.