Під львівською мерією розгорнули «майдан»

logo


Від самого ранку під Ратушею одразу кілька пікетів: перевізники хочуть не возити пільговиків, а якщо возити, то якомога менше, мешканці сіл, що неподалік із Грибовичами, – щоб до них не возили сміття, а учасники АТО – ділянку під забудову у Львові.

Мітингувальники практично перекрили усю площу Ринок, заледве проїжджали трамваї. Намети поставили просто перед входом до міської ради.

Пересічних львів’ян така акція дещо обурила:

– Поясніть мені хтось, будь ласка, навіщо учасникам АТО земля та ще й у Львові? – запитує Олег Дармограй. – Я розумію адресні пільги, матеріальна допомога, квартири, але от земля навіщо? Будуватись? Звідки на то гроші? І чому саме у Львові, а не за його межами? Збоку виглядає, ніби «атошники» вибивають землю з-під якогось спонсора, який там потім за безцінь без дозволів побудує будинок, і то в кращому випадку!

– Як завжди – якась ГО піариться і має з того свої інтереси, – махають рукою перехожі.

У результаті, перевізникам пообіцяли міські депутати до кінці року виділяти щомісяця по 4 млн гривень на перевезення пільговиків, також затвердили договір про спільну діяльність Львівської міської ради та Малехівської сільської ради щодо закриття Грибовицького сміттєзвалища шляхом проведення повної рекультивації, відведення інфільтратів з відповідним очищенням збірників інфільтрату, а щодо земельних ділянок учасникам АТО, то Андрій Садовий заявив, що це є неможливим фізично, бо у плані міста лише 20 гектарів передбачено під індивідуальну забудову.

– Якщо є вільна ділянка, ми стараємось її виставляти на аукціон, щоб отримувати кошти і для ремонтів шкіл, і для доріг, – сказав мер. – Натомість, ми маємо співпрацю з обласною радою, в межах області виділено більше 10 тисяч ділянок. Ця робота буде продовжуватись, ми фінансуємо виготовлення відповідної містобудівельної документації. Кожне питання вирішується, але держава також не може все навішувати на місцеве самоврядування.