Підгорецький замок на Львівщині хочуть передати в концесію

logo
36832_pidgoreckij_zamok_na_lvivwini_hochut_pere.jpeg


Підгорецький замок, памятку архітектури пізнього Ренесансу, розташовану в с. Підгірці Бродівського району Львівської області (відділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького), хочуть передати в концесію. Про це 4 листопада 2016 року повідомила народний депутат Ірина Подоляк та представила копію проекту Постанови Кабінету міністрів України про таке рішення Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Нагадаємо, що концесія – це передача об’єктів комунальної або державної власності в користування юридичним або фізичним особам на платній основі. У чинному законі про концесію вказано сфери, в яких повинні функціонувати об’єкти, котрі можна передати в концесію. Об’єктів культурної спадщини серед них немає.

Політик зазначила, що документ, розроблений Кабміном, уже передали у Львівську обласну адміністрацію і її голова, Олег Синютка, вже готує документ про передачу замку. Кому замок хочуть передати, поки що невідомо.

При цьому про проект передачі замку в концесію не знали ні нещодавно обраний директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк, ні Міністр культури Євген Нищук. Документом Кабміну запропоновано визначити замок у Підгірцях як об’єкт державної власності, що підлягає концесії, і зупинити дію договорів про оренду, чинних на території замку.

Директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького –  Тарас Возняк підтвердив у коментарі LB.ua, що його не повідомили про плани передати Підгорецький замок у концесію.

Надвечір Віце-премєр з соціальних питань Павло Розенко повідомив, що Голова Львівської ОДА Олег Синютка “пообіцяв мені, що буде відкритий і публічний конкурс на участь у концесії. Ні про якого “одного учасника” не йдеться. Відкритий конкурс, прозорі умови, конкурентні засади. Я готовий як профильний віце-прем’єр особисто взяти на контроль це питання!”.

Це вже не вперше, коли замки на Західній Україні передають у концесію. Зокрема, видання “Збруч” у матеріалі 2013 року зазначає, що досвід передачі культурної спадщини в приватні руки не увінчався успіхом. У Львівській області вже передавали у приватні руки два замки – Тартаків і Старе Село. Зазначають, що приватним інвесторам не вдалося виконати жоден із намічених планів ревіталізації об’єктів культурної спадщини. Підгорецький замок розташований у селі Підгірці Львівської області і є пам’яткою архітектури пізнього ренесансу та бароко. Побудований у 1635-1640 роках архітектором Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.

Джерело


Реклама

А поділитися?