Пінна атака та звільнення з вогняної пастки: на Львівщині відбувся вишкіл рятувальників (Відео)

logo
139383_pinna_ataka_ta_zvilnennja_z_vognjanoji_pa.jpeg


Свої професійні навички вдосконалювали рятувальники під час вишколу на Львівщині. Тренувалися гасити масштабні пожежі та оперативно звільняти за допомогою спецзасобів постраждалих у ДТП. Участь у навчаннях взяли 70 ДСНСників з усієї області, задіяли 10 одиниць спецтехніки. Подробиці – в сюжеті “5 каналу”.

За умовним сценарієм рятувальник Роман Грицай та його команда вивільняють за допомогою гідравлічних ножиць потерпілих – із автомобіля, який потрапив у ДТП. Загдує: “Вивільнили потерпілого, який знаходився під автомобілем, – гідравлічною подушкою. Підняли автомобіль, дістали його назовні, надали першу медичну допомогу і передали медикам”.

За темою

Інша пожежна частина виїжджає на виклик до озера з нафтопродуктами. Там, за легендою навчань, вогонь охопив 400 кв. м. Для ліквідації рятувальникам потрібне підкріплення. До наступного етапу навчань беруться вже вогнеборці. Зо три десятки пожежників відпрацьовують ліквідацію масштабного займання.

“Це пінна атака, якщо такі ангари то можна загасити за 10 хвилин… Піна не дає кисню потрапляти в полум’я. Тут є такі моменти що вогонь може перекинутися. Головне вибрати правильний напрямок”, – пояснює рятувальник Роман Типа.

ДСНСівці відшліфовують і навички порятунку мешканців багатоповерхівки із вогняної пастки та із задимленого приміщення. “Мета таких навчань, щоб вони могли в реальних умовах відчути і температуру, і спробувати відпрацьовувати вправи в умовах більш реальних, ніж ми проводимо ці навчання в класі”, – пояснює начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Ігор Ущапівський.

Такі навчання обласні рятувальники проводять зазвичай раз на рік. Загалом, у тренуваннях узяли участь 70 співробітників ДСНС. Більшість із них новачки.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою


А поділитися?