Після 9-ї вечора до одного з найбільших районів Львова неможливо добратися громадським транспортом

logo


Маршрутку чекаєте? Ха-ха!

Пороблено, не інакше. Так жартома характеризують ситуацію з маршрутками мешанці Рясного. Серед дня автобуси тут не курсують, бо водії обідають, у вечірній час їх нема, бо водії поспішають додому.

…Особисто я, коли їду в Рясне, завжди перевіряю, чи є в гаманці гроші на таксі. Бо як забудеш, то ризикуєш іти крізь усе місто додому пішки.

Вже після 20.00 маршрутки починають зникати з вулиць. І з кожною хвилиною їх стає все менше. Мені пощастило опинитись на зупинці неподалік заводу “Електрон” о 21.30. Коли побачила, скільки людей зібралось тут о такій порі, зрозуміла — маршрутки довго не було. Більшість чекає на 49-й, що їде до Залізничого вокзалу. Чимало людей цікавляться, чи буде ще 131-й чи 11-й, що їдуть у напрямку Стрийської та Сихова.

“Ну і як тут не лаятись? — обурюється у коментарі Експресу пан Михайло, повз якого, не зупинившись, промчала порожня 131-а маршрутка. Мабуть, у парк. — Але ж ще мають курсувати о цій порі!”

На горизонті з’являється 11-й. Водій зупиняється і бере пасажирів. Однак каже: “До мотозаводу!” Це означає, що маршрутка не їхатиме до кінця маршруту, на Сихів, а ще на півдорозі висадить пасажирів.

“Чому ви не курсуєте по маршруту?” — запитую. “Бо така моя робота!” — огризається водій. Попри протести пасажирів, яким треба було їхати далі, водій наказав усім вийти на зупинці неподалік мотозаводу, що на вулиці Городоцькій.

“Я живу в Рясному більш нiж 10 років, на вулиці Шевченка, — каже хлопець, з яким виходили з 11-ї маршрутки. — Тут ніколи не було нормального транспортного сполучення. Після 21.00, коли з інших районів міста можна без проблем будь-куди добратись, із рідного Рясного — хіба йти пішки”.

Кому справді така ситуація на руку, це таксистам. Чимало із них чергують на зупинках в Рясному, знаючи, що тут є попит на їхні послуги. Не раз і мені доводилось їхати додому на таксі, викладаючи 70 — 80 гривень.

Найбільше обурює у цій ситуації те, що проблему не вирішують роками. Ми звернулися до мерії з одним простим запитанням: до котрої години повинен їздити транспорт у Рясне? Однак в управлінні транспорту міськради не знайшлося жодної людини, що б могла відповісти.

Мабуть, у жарті від мешканців Рясного таки є частка правди, і, щоб вирішити споконвічну проблему, з управління транспорту міста просто треба зняти вроки.

Юлія Лозинська