Письменники призначають зустрічі. По дві щодня

logo
pismenniki_priznachajut_zustrichi_po_dvi_wodnja.jpg


У Львові розпочався Місяць авторських читань

Відкрив Місяць авторських читань Артем Полежака.Відкрив Місяць авторських читань Артем Полежака.

У львівській «Дзизі» відкрився один із найбільших літературних фестивалів Європи – Місяць авторських читань. Захід проводиться вже 17 років поспіль, однак до Львова завітав лише вдруге.  У рамках читань відбудуться зустрічі з письменниками  Чехії, Словаччини, Польщі, України. Щороку організатори запрошують до участі одну з європейських країн  у статусі спеціального гостя. Цього разу ним стало Королівство Іспанії, літературне надбання якого представлятимуть 30 авторів.

На думку організаторів, це чудова нагода для українців ознайомитися з незвіданим пластом іноземної літератури. Зокрема, читання відвідають Ерік Ондреїчка та Вероніка Шікулова зі Словаччини, Анна Болава та  Міхал Вівеґ з Чехії, Лукаш Орбітовський та Сильвія Хутнік з Польщі, Лоренцо Сільва та Карме Ріера з Іспанії. З українською літературою усіх охочих знайомитимуть Андрій Курков, Галина Шиян, Андрій Содомора, Юрій Іздрик та інші відомі літератори.

Місяць авторських читань відкрив український поет-слемер Артем Полежака (слем — артистичне читання). Поет, співак та шоумен декламував окремі пое­зії зі своєї збірки «Стіхи о жизні», яку сам називає «вистражданою».  Окрім того, митець потішив публіку запальним виконанням пісень. Влучні сатиричні тексти та український гумор не залишили байдужим нікого. На завершення свого виступу Артем Полежака зачитав декілька віршів, що увійдуть до його наступної книги. Її, як каже поет, зможуть читати і діти, і дорослі.

До 4 серпня організатори Місяця авторських читань проводитимуть дві зустрічі щодня: одну – з авторами країн-сусідок і одну – з іспанськими. Усі твори іноземних письменників, що будуть зачитані під час фестивалю, супроводжуватимуться українським перекладом.

Коментар для “ВЗ”

Євгенія Нестерович, представниця оргкомітету львівської частини проекту

Чому Іспанія гість? Фестиваль існує вже 17 років, і від певного часу постала традиція запрошувати щороку до участі країну-гостя – щоб знайомити читачів Чехії, Польщі та Словаччини з авторами та творами інших літератур. Україна, яка торік сама була почесним гостем, а тепер стала повноцінною учасницею – це радше виняток, ніж правило. А Іспанія насправді досі залишалася єдиною великою літературою у Європі, яка не потрапляла ще у кругозір фестивалю. До того ж цього року весь світ святкує великий ювілей Сервантеса (400 років від дати смерті видатного іспанця) – і це також стало певним приводом для такого рішення.

Чим особливий цьогорічний фестиваль? Власне цим фестиваль і особливий – протягом місяця, щодня, 30 іспанських авторів та авторок з надзвичайно різних стилів та жанрів відвідають Львів, і це буде унікальна нагода створити для себе досить широку панораму сучасної іспанської літератури. Також цього року Львів – це кінцева станція усіх письменницьких турне, а отже – тут автори залишатимуться на два дні, і багато з них вперше відвідають Львів – новодолучене Місто літератури ЮНЕСКО.

А поділитися?