Півсотні графічних творів Мінька уперше показали глядачам

logo


У Львові експонують графіку Олега Мінька, яку раніше не показували гладачам. Півсотні унікальних творів мистецтва презентують у Галереї Гері Боумена.

«Батько мріяв ще десять років тому про персональну виставку графіки, — розповідає Львівським новинам Ірина Мінько-Муращик, донька митця. – Уже три роки, як батько відійшов у інший світ, за цей час ми влаштували дві експозиції, це – третя. Я просто не могла не виконати волі батька».

Так, аби втілити у життя задум, який Олег Мінько виношував роками, донька Ірина ретельно продумала концепцію, подбавши про усі нюанси. «Батько ніколи не любив помпезних рам, до того ж, самі твори мистецтва вимагали стриманої стилістики. Я обрамила 31 роботу в одному стилі, що допомагає якісно сприймати експозицію загалом. Решту робіт, а всього їх на виставці 49, я запозичила у колекціонерів на час виставки. Зокрема у доброї приятельки батька, яка володіє багатьма роботами раннього періоду творчості Олега Мінька», — розповідає донька Ірина.

Ірина Мінько-Муращик пригадує, яким був процес творчості митця: «Він довго обдумував, як і в якому стилі має працювати. Лише після того, як усі композиційні елементи були до деталей організовані, починав втілювати задум. Так, ми можемо бачити ідеальну композицію, надзвичайно тонку і точну лінію. Потрібно наголосити, що батько працював швидко, цього вимагали обрані матеріали».

Стиль Мінька називають “Слов’янською гілкою” європейського експресіонізму. Колір «пульсує життям» і на графічних витворах митця. «Батько любив працювати на тонованій поверхні. Він часто говорив, що перед білим полотном художник може розгубитись. Хоча це точно не про нього», — зазначає пані Мінько-Муращик.

Роботи експонуватимуть на вулиці Наливайка,18 (вт-нд з 13:00 до 19:00 (понеділок вихідний). Експозиція триватиме до 18 грудня.

Олег Мінько (1938-2013) народився 3 серпня 1938 року у місті Макіївка на Донеччині. 1959 вступив до Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва на відділ художнього ткацтва (зараз Львівська національна академія мистецтв). Представник львівської мистецької школи.

Працював у стилях реалізм, постмодернізм, експресіонізм. Учасник міжнародних виставок – у Лондоні, Жешуві, Гельсінкі, Філадельфії, Чікаго, Вашингтоні, Бонні, Вроцлаві, Варшаві, Гданську та Берліні.

Від 1982 року працював викладачем. Професор, завідувач кафедри текстилю Львівської національної академії мистецтв. Отримував звання Заслужений художник України (1972) та Народний художник України (2009).

Ім’я Олега Мінька увійшло до підручників з історії української та зарубіжної культури ХХ століття та основ естетики. Мистецтвознавці називають стиль Мінька “Слов’янською гілкою” європейського експресіонізму. Митець створив понад 600 художніх творів, які посідають почесне місце у музеях України, США, Канади, Росії, Німеччини, Бельгії й приватних колекціях. Олег Мінько є автором численних гобеленів і театральних завіс. Одна з цих унікальних робіт прикрашає Будинок художника у Києві.

Фото Ярослава Станчака

Підготувала Оксана Мирутенко