Податківець зі Стрия вивіз за кордон майже €163 тис. – НАБУ

logo
106088_podatkivec_zi_strija_viviz_za_kordon_majz.jpeg


pengekoffertПерший заступник начальника Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Володимир Сачко перемістив через державний кордон майже 162,7 тис. євро, підстави набуття яких наразі не підтверджено доказами. Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду м. Києва, яку оприлюднили в реєстрі 27 червня, пишуть “НГ. Львів”. 

Згідно з ухвалою, на адресу Національного антикорупційного бюро України надійшли матеріали відносно від Державної служби фінмоніторингу України про фінансові операції за участі Володимира Сачка, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

За словами детектива, Володимир Сачко протягом лютого-квітня 2016 року перевіз через державний кордон України (в бік Словацької Республіки) поза митним контролем майже 162,7 тис. євро готівки. Водночас задекларував її у відділені Митної адміністрації у місті Michalovce (Міхаловце), зазначивши джерелом походження коштів власні заощадження та власний прибуток. Дані про декларування українська сторона отримала від підрозділу фінансової розвідки Словацької Республіки.

Згідно з електронними деклараціями податківця за 2015 та 2016 роки, Сачко не має готівки чи грошей на рахунках в банку, однак його дружина Мар’яна за підсумками 2015-го показувала 23 тис. доларів «на дому» та 28 тис. доларів, позичених третім особам. А за 2016 рік – 20 та 27 тис. доларів відповідно. Будь-яких нових повідомлень про суттєві зміни в майновому стані Сачко не подавав.

Дані фінрозвідки стали підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань у провадженні №52017000000000175 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 368-2 КК України.

Детектив також повідомив судді, що допитаний як свідок Володимир Сачко заперечив факт незаконного збагачення. Він пояснив, що не володіє вказаною сумою, а через кордон переміщував одні ті ж самі власні та позичені в знайомих кошти. Він робив це для того, аби уникнути перевірок при майбутній купівлі нерухомості на території Європейського союзу.

Наразі суд надав доступ до оригіналів документів та можливість їх вилучення, які знаходяться у володінні відділення Митної адміністрації у місті Міхаловце, а саме до декларацій, поданих Володимиром Сачко, та інших документів, які він давав при декларуванні (виписок з банку, квитанцій, накладних, інших документів щодо підтвердження походження коштів), документів, складених працівниками відділення Митної адміністрації у місті Міхаловце за результатами проведених оглядів.


Реклама

А поділитися?