Подорож в країну Zaxidfest. Яким був найатмосферніший фестиваль літа

logo


Тепер ми знаємо ще один синонім слова свобода – це Zaxidfest. А ще супердієвий рецепт, як швидко позбутися морального і фізичного виснаження. Перевірений.

За 3 дні посеред лісу в компанії хороших людей з мозку повністю вивітрюється уся рутина. Такий собі сеанс духовного оновлення.

Напевно, Zaxidfest – єдиний український фестиваль, на який варто їхати не так за музикою, як за неймовірною атмосферою. Чарівне місце, де панує любов, мир і взаєморозуміння. Де у повітрі стовпом стоїть курява від скажених танців, запах розпеченої на сонці техніки, багаття і алкоголю. Місце, де люди знаходять один одного. За 9 років існування фестиваль перетворився на окрему релігію. Яким був з’їзд “прихожан” цього року – далі.

Читайте також: Франко і жінки: відверто про особисте життя письменника

День-1: щось пішло не так

Перший день фестивалю одразу почався із форс-мажору – головний хедлайнер – рок-гурт Breaking Benjamin – повідомив, що не зможе приїхати через хворобу артистів. Американці мали виступити в Україні вперше, а багато відвідувачів їхали на фест тільки заради них.

Ближче до вечора стало відомо, що не приїде і виконавець з Росії Антоха МС.

Врятувати ситуацію

Організатори зі збоями у програмі впорались бездоганно: затримок у виступах артистів майже не було. А ближче до завершення таймінг зовсім вирівнявся, і всі музиканти виходили на сцену вчасно.

Виконавці, які виступали в перший день, зробили максимум, щоб відвідувачі не відчули відсутності хедлайнеру і залишились задоволеними. Заради публіки гурти йшли на експерименти. Наприклад, українські рокери Detach і Space of Variations на своїх сетах обмінялися барабанщиками. Звісно, це внесло деякий сумбур у їхні виступи, але публіці такий ажіотаж припав до душі.

Фото з Facebook

Фото з Facebook

Тим часом гуцули-металісти з гурту Карна розпалили дикий слем на рок-сцені. Один з музикантів стрибнув у натовп і почав керувати фанами під час виконання танцю аркан.

Zaxidfest-2017

“Пішов в народ” і фронтмен американської пост-хардкор групи Being as an Ocean. Просто під час виступу Джоел Картуччо пив з фанами пиво, фотографувався і обіймав кожного охочого.

Zaxidfest-2017

Старі добрі хіти

А на головній сцені в цей час запалював Тартак. Солісту Олександру Положинському допомагали ведучий Zahidfest’у М’яч Дредбол і лідер гурту Роллік’с Дмитро Ігнатов (це, до речі, буде не остання його поява на сцені фестивалю, але про це далі).

Zaxidfest-2017

Справжнім подарунком для шанувальників став трек-ліст, який група склала за результатами фанатського голосування – зі сцени лунали лише старі перевірені часом хіти.

До слова, під час виступу Положинський сказав, що гурт збирається поступово відмовлятися від старих пісень і виконувати на концертах лише нові. Тож для глядачів це була чи не остання можливість наживо почути хіти, на яких виросло ціле покоління.

Під час виконання композиції “Понад хмарами” фронтмен Тартак’а попросив у фанів допомоги. Мовляв, в оригіналі приспів виконує Катя Chilly, якої на фестивалі не було, а Положинський такі високі ноти не потягне. Тож тисячі фанатів співали замість Каті. Слова пісні, як в караоке, вивели на великий екран на сцені.

Хедлайнери мимоволі

А от щасливий квиток в перший день Zahidfest’у витягнув український гурт О.Torvald. Мимоволі хлопці стали головними хедлайнерами вечора. Схоже, 2017-й став для музикантів роком випробувань. Спочатку неформатних рокерів відправили на Євробачення. На Zahidfest’і ж вони закривали перший день замість легендарних Breaking Benjamin.

Zaxidfest-2017

І якщо виступ на пісенному конкурсі важко назвати тріумфальним, то в Родатичах музиканти довели, що фестивалі – це їхня стихія.

Читайте також: Руслана заспівала старовинною манерою співу на концерті: зворушливе відео

День-2: перші фаєри

На другий день на Zahidfest’і народу було вдвічі більше. Завершивши робочий тиждень, до Родатичів доїхали усі фестивальники.

Людей не лякала навіть нереальна спека. Палюче сонце не завадило Vivienne Mort зібрати декілька сотень людей. В цей же час скажена юрба відривалася на рок-сцені разом з рівненськими панками Брем Стокер.

Zaxidfest-2017

“А зігу свою прибери”

На зміну їм вийшов львівський пост-блек метал гурт 1914. В агресивній манері хлопці розповідають про події Першої світової війни. Перед кожною піснею – невеликий екскурс в історію. Коли мова зайшла про Німеччину, декілька відвідувачів почали зігувати. Фронтмен перервав виступ словами: “А зігу свою прибери. Тут немає фашизму”.

Фото з Facebook

“Пекельний треш”

Титул найбільш слемового гурту Zahidfest’у справедливо дістається гурту АННА. Під час їхнього виступу фани не берегли ні себе, ні інших – жорстко рубилися під сценою. Куряву, що вони здійняли, волонтерам довелося приборкувати водою.

Вечірню програму на головній сцені розпочинали британці The Qemists. Драм-енд-бейс гурт до України завітав вперше. Хлопці лишилися в захваті від публіки. Фани влаштували справжній рейв під сценою.

Фото з The Qemists

Вогонь у натовпі

Після сету The Qemists на сцену вийшов абсолютний улюбленець фестивалю – Noize MC. Три роки тому через виступ в Родатичах і український прапор музиканта жорстко цькували в рідній Росії. Та Нойза це не зупинило. Він знову приїхав до України і зібрав тисячний натовп. Саме на його виступі фанати вперше запалили фаєри. Декілька разів охоронцям довелося побігати, аби загасити полум’я в натовпі.

На Zahidfest’і Noize MC знову зазвучав українською. Під час пісні Make Some N**ze до вокаліста Івана Алєксєєва приєднався соліст українського гурту Роллік’с Дмитро Ігнатов і зачитав один куплет українською.

Zaxidfest-2017

Закривали другий фестивальний день навіжені британці Enter Shikari. Під час їхнього виступу доступ під сцену був заборонений навіть VIP-гостям. Адже лідер пост-хардкор гурту Рау Рейналдс обожнює скажені витівки на концертах. До слова, одна з фішок гурту – це довжелезний металевий дріт від мікрофона. Завдяки ньому техніки на сцені можуть підтримувати фізичний зв’язок із вокалістом, який частенько занурюється у натовп фанатів.

Фото з Facebook

Рейналдс не підвів і цього разу. На сцені він з’явився в окулярах і стильному класичному костюмі з краваткою. Інтелігентний образ абсолютно не в’язався з дикою поведінкою артиста. Він бігав вздовж паркана, віддавав фанам мікрофон і катався по сцені. Фестивальники ревіли від захвату!

Фото з Facebook

День-3: танцюй як востаннє

Після спекотних двох днів на Львівщині стало прохолодніше. На вечір взагалі прогнозували буревій. Погода зіграла фанам на руку, адже в третій день їм довелося добряче побігати між сценами. Публіка розривалася між головною, де виступали Pianoboy i Onuka, та рок-сценою, на якій запалювали Miss May I i Chelsea Grin.

Під час Pianoboy прогноз частково справдився – почався невеликий дощ. Утім, Дмитро Шуров пообіцяв зігріти шанувальників своїм теплом. І не збрехав: артист примудрився розбити на сцені келих, зламати інструмент, впасти і зрештою поцілувати в губи фанатку.

Фото з Facebook

Королева української електронної музики Onuka потішила фанів кількома піснями з майбутнього альбому. Але ставку більше робила на перевірені хіти.

Фото з Facebook

Ті, кому було мало сучасного фолку від Onuka, після її виступу відправились на рок-сцену. Там фестиваль закривали німецькі фолк-металісти In Extremo. Гурт переважно виконав середньовічні пісні різних народів Європи.

Фото з Facebook

Ну і останні сили фестивальники приберегли для неймовірних Editors. Британці стали ідеальним завершенням маленького життя під назвою Zahidfest. Блискучий вокал. Бездоганний саунд. Здавалося, на їхньому виступі публіка танцювала і співала, як востаннє.

Востаннє на цей рік. Адже наступного – буде новий Zahidfest, нові музиканти, свіжі емоції і знову невпинний драйв.

Читайте також: Пам’яті Богдана Ступки: маловідомі факти про геніального актора

Постфестивальне

Три дні на Zahidfest’і вкотре довели, фестиваль – це окреме, хоч і коротке, життя. Там, в лісі під Львовом, нас, зазвичай намертво прив’язаних до мобільного зв’язку та Інтернету, взагалі не турбувала відсутність мережі. Гаджети були корисні хіба що подивитись час. Життя в офф-лайні, виявилось, існує, і воно набагато цікавіше, ніж в екрані мобільного.

А ще ми знову переконалися, музика здатна об’єднати зовсім протилежних людей. Ми живемо в різних країнах і містах, працюємо на різних роботах, читаємо різні книги і дивимось різне кіно, але ці три дні ми були на одній хвилі.

На наступному Zahidfest’і ми святкуватимемо 27-му річницю Незалежності України. Фестиваль відбудеться 24–26 серпня 2018 у Родатичах, на тій самій “Чарівній долині”. Там і побачимось.

Всі відео – 24 Канал