Подорожі львівського сміття

logo


Новини

Створено: 08.лист..2016

Хмельниччина, Рівненщина, Житомирщина,  Чернівеччина, Київщина, Вінничина – що спільного у цих регіонів. А те, що усі вони отримали із культурної столиці нашої країни – Львова – свою порцію сміття. Нагадаємо, купи непотребу ще від літа регулярно знаходять то в одному, то в іншому регіоні України. А в жовтні  непотріб з міста Лева дістався  вже й Хмельниччини. Сміття виявили жителі села Берездів  Славутського району прямісінько  на своєму полі для випасу худоби. Винних правоохоронці шукають й досі. Та  проблема ще й в тому, що знайти управу на тих, хто підступно викидає непотріб, так і не вдається.

Певне чи не усі українці пам’ятають ці моторошні кадри пожежі на сміттезвалищі поблизу Львова, коли  під завалами загинули троє рятувальників та  зник безвісти інженер-еколог.  Від моменту Грибовицької трагедії, а ,відтак, закриття полігону, львівське сміття почало «мандрувати» Україною. Спочатку тамтешня міська рада пробувала домовитися з містами Львівщини про прийом та захоронення відходів. Проте, після кількох протестів місцевих жителів, сміття почало «розповзатися» усією країною. А мережу заполонили так звані фотожаби та заголовки про те, що то в одній, то в іншій області на узбіччях доріг та ,навіть, на полях  знаходять непотріб з міста Лева. Ось відео наших колег із Житомирської області. Там одну з  вантажівок з львівськими номерами , з якої  викидали відходи просто на дорозі, затримали «на гарячому».

А вже в жовтні львівський непотріб перекочував і на Хмельниччину. 20 тонн мотлоху  знайшли на своєму пасовищі жителі села Берездів Славутського району. Сміття підступно відвантажили вночі.  Та дізнатися,  звідкіля прибув непотріб, було нескладно, запевняє сільський голова. У  купі мотлоху були чеки з львівських магазинів та зошити львівських шкіл.

Віктор ВАСЬКІВСЬКИЙ

– Ми там порились відповідно , знайшли чеки, знайшли багато зошитів 

– Різноманітне сміття, там даже шприци були з якоюсь рідиною

Віктор Васьківський запевняє: разом з громадою надіслали електронного листа львівському міськвиконкому та  відповіді,  звісно,  не отримали . Натомість, дістали ще одну порцію сміття.

Віктор ВАСЬКІВСЬКИЙ – голова

– Сміття попало вже в вінший населений пункт, теж нашої громади, там вже більше було. Вранці люди обнатужили його    

Віз, а точніше мотлох, й нині там, бідкається голова громади. Каже , відповіді дочекались хіба від екологів. Ті зобов’язали сільську раду самостійно ліквідувати непотріб.     

Олег БАЛИНСЬКИЙ – начальник відділу екологічного контролю Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області

– Так получається у нас, що саме сільська рада відповідає за ліквідацію цього несанкціонованого сміття, а потім коли поліція встановить суб’єкту господарювання пред’явить претензію про відшкодування коштів.

Правоохоронці запевняють , що винних шукають.  Та кримінального провадження не відкриватимуть, бо , за висновком екологів,  сума збитків для цього недостатня. 

Інна ГЛЕГА – начальник відділу комунікації

– Вже надійшов висновок з інспекції і згідно нього сума недостатньо для кримінального провадження, інспекція може лише скласти протокол на порушників. Поліція шукає порушників, сподіваюсь їх скоро знайдемо. 

А екологи пояснюють :    вина  цьому – недосконале законодавство.

Олег БАЛИНСЬКИЙ – начальник відділу екологічного контролю Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області

– Методика по засміченню вона трохи недосконала, якщо грошова оцінка землі не проведена. А в тому районі вона не проведена, то збитки зменшуються вдвічі , крім того невелика площа. Сума буде нарахована, але вона недостатня для порушення кримінальної справи

Чим більша площа забрудненої землі – тим більшою буде сума збитків, пояснюють у екологічній інспекції.  Тож якщо винних і вдасться знайти, їм доведеться сплатити зовсім мізерний штраф. До слова , ще жодного із перевізників, які розвезли львівське сміття Україною,  до відповідальності поки що так і не притягнули.  

 

Поділитись у соціальних мережах:
Facebook
ВКонтакте