Поки львівське сміття ніде не хочуть приймати, Садовий розповідає «байки» про кредит на будівництво сміттєпереробного заводу

logo


В травні на Грибовицькому звалищі загинуло троє людей, одна – зникла безвісти.

Міністерство фінансів, врешті, погодило проект Львова щодо фінансування Європейським інвестиційним банком реконструкції полігону твердих побутових відходів та будівництва нового сміттєпереробного заводу. На це мають виділити 75 мільйонів євро. Цю позику місто повинне повернути за 25 років під 1-1,5% річних, повідомляють у міській раді.

– Прем’єр-міністр сказав, що Мінфін погодив цю суму, – підтвердив міський голова Львова Андрій Садовий. – Наступний крок за Мінрегіонбуд і тільки тоді можна буде говорити про підписання фінальної угоди з Європейським банком. Хоча не всі чиновники в уряді підтримують цей проект, тому слова прем’єра для мене є дуже важливими.

Також Андрій Садовий зазначив, що цього тижня на полігоні у Грибовичах розпочинається рекультивація. Наразі, коштами міста, адже поки надійдуть обіцяні Європейським інвестиційним банком гроші, мине не менше півроку.

– Наша амбіція – збудувати найсучасніший завод, якого в Україні немає, – каже Садовий. – В Україні 99% сміття захоронюють, ніхто його належно не сортує, і ми хочемо показати, як це слід робити.

Щоправда, як відомо, мешканці навколишніх сіл, зокрема – Малехова, Грибович, Дублян проти рекультивації та будівництва сміттєпереробного заводу. Вони запевняють, що ще кілька років тому домовлялися про це з обласною владою, проте віз і нині там. Тож не вірять тепер нікому.

– Ми мало не щодня спілкуємося з активістами, сільськими головами, мешканцями цих сіл, вони все розуміють, і я переконаний, що порозуміння знайдемо, але потрібен час, – впевнений Садовий. – Рекультивацію розпочнемо, школу в Малехові побудуємо, бо полігон цей має бути закритий. Але для цього має минути чотири роки.

А тим часом, нарешті, з-під львівських багатоповерхівок почали потроху вивозити сміття. До прикладу, у вихідні сміттєвозу бачили на Сихові, а також на вулицях Науковій, Володимира Великого, Кульпарківській та Грінченка. Про це місцеві мешканці пишуть у соцмережах. Щоправда, куди саме везуть сміття, наразі невідомо. Подейкують, що везли на Вінничину. Але місцеві активісти і там заблокували львівські вантажівки.

За попередніми даними, зі Львова на Вінничину привезли 240 тонн сміття, кажуть у Погребищенській районній адміністрації, повідомляє УНН. Їхні чиновники стверджують, що дозволу не давали. З 12 фур не встигли розвантажити лише половину, бо місцеві мешканці забили на сполох – заблокували їм в’їзд і викликали поліцію.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.