Поліцейські перетурбації

logo


Поліцейські перетурбаціїПочаток цього тижня запам’ятався знаковими перестановками у керівництві Національною поліцією у Львівській області. Власне інтрига почалась ще раніше, коли громадські активісти дізнались про плановані ротації на площі Григоренка — популярного серед них очільника поліції Львівщини начеб то хочуть звільнити з цієї посади, а на його місце призначити не таку вже побпулярну людину “із старих, але перевірених кадрів”. Далі були численні витоки інформації “хто прийде і куди призначать Загарію”, врешті інтрига розв’язалась у вівторок увечері — полковник Дмитро Загарія відправляється у Київ де очолить новостворене управління з питань кадрового контролю, протидії корупції та проведення люстрації. Натомість новим очільником поліції Львівщини став генерал Валерій Середа.

Власне кажучи ці звання у даному випадку мають значення, оскільки вектор їх руху є доволі нетиповим, як для поліції. 2005 року Дмитро Загарія у званні полковника звільнився за вислугою років з органів внутрішніх справ де він досяг найвищої на той час посади заступника начальника УМВС у Львівській області. Однак на пенсії вінпробув лише чотири роки — під тиском громадськості у квітні 2014 року його призначили в.о. Начальника поліції Львівської області. Найбвльш нетиповим у цій історії було те, що вперше, за багато років поліцію Львівщини очолив полковник — всі його попередники, починаючи від Івана Мотринця мали звання генерала. Втім Дмитро Загарія виявився справжнім бойовим полковником, який не лише керував міліцією Львівщини, а й їздив у зону АТО. І не просто подивитись з командного пункту батальйону спецпризначення “Львів” — Дмитро Загарія брав участь у боях, де отримав поранення.

Шлях Валерія Середи до теперішньої посади теж був доволі не типовим. Він так само був в АТО, оскільки займався формуванням батальйону спецпризначення “Львів”, але справа не в тому. Досі колишні керівники поліції – міліції Львівщини після відставки з посади йшли на посаду ректора Університету внутрішніх справ. Так було у випадку з Володимиром Ортинским. Так само було і з Михайлом Цимбалюком. Руху у зворотньому напрямку досі не було. Понад те, ще не так давно Валерій Середа носив скромні поблковницькі погони і вже на посаді ректора став генералом міліції.

Ще один важливий момент — Валерій Середа навіть заявив, що не хоче міняти своєї посади, але якщо буде потрібно — то буде змушений підкоритись наказу. Причиною цього є те, що Валерій Середа доволі комфортно почував себе на цій посаді. Натомість на новій до нього вже виникли запитання щодо його майна. Принаймні про це свідчить стаття на сайті “Наші гроші”. І це лише початок. Знову ж таки вельми цікавим питанням є й те, хто очолить Університет внцутріщніх справ. Власне за цим хотілось би уважно поспостерігати, адже це призначення може бути навіть дуже цікавим.

І наостанок ще одна вельми цікава деталь. Враховуючи що Дмитро Загарія фактично є пенсіонером, то в Авакова могли просто йому подякувати, дати, можливо якусь нагороду і з почестями знову відправити на пенсію. Однак тоді б у міністерстві наразились би на гнів громадських активістів, тож замість цього Дмитра Загарію відправили на роботу в Київ займатись люстрацією. Теоретично це означає, що Дмитро Загарія тепер може зайнятись люстрацією того ж таки Валерія Середи. Або ж давши йому попрацювати на цій посаді якийсь термін, скажімо, через рік таки відправити його на пенсію — і громадські активісти тоді уже нічого не зможуть заперечити.