Порошенко у Львівській області відкрив школу, що почали будувати 30 років тому

logo
126172_poroshenko_u_lvivskij_oblasti_vidkriv_shk.jpeg


У с. Наварія Пустомитівського району Львівської області за участю президента України Петра Порошенка відбулося урочисте відкриття школи, будівництво якої розпочали понад 30 років тому.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, на відкриття школи зібралися більше тисячі жителів Наварії і сусідніх сіл, діти з яких навчатимуться в цьому навчальному закладі. Також були присутні школярі та педагогічний колектив.

“Хтось може запитати, чому сьогодні президент відкриває школу. Тому що освіта є нашим пріоритетом”, – сказав П.Порошенко.

Він нагадав, що його команді та українському уряду вже вдалося досягти чималих результатів: безвізовий режим з Євросоюзом, Угода про асоціацію з ЄС, масштабні ремонти доріг та підвищення заробітної плати. Надалі президент анонсував підняття пенсій після проведення пенсійної реформи і виділення 520 млн грн на підвищення кваліфікації вчителів початкової школи в рамках її модернізації.

“Для якості сільської освіти в 2018 році заплановано виділити 520 млн грн на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть першокласників нової української школи”, – сказав президент.

Також П.Порошенко звернувся з проханням до педагогів Львівської області, щоб кращі школи Львівщини взяли шефство над школами Донбасу, розташованими на контрольованій Україною території, щоб “забезпечити соборність України”.

“У мене є до вас велике прохання з дуже важливою ініціативою: якби кращі школи Львівщіни взяли шефство над однією школою на Донбасі. Влада центральна, влада обласна забезпечить вам можливість туди поїхати, щоб ми розповіли, якою фантастичною є Україна, якою фантастичною є український мова, якою є наша держава, щоб ми забезпечили соборність нашої держави “, – сказав глава держави.

П.Порошенко разом з першокласниками перерізав символічну стрічку і, взявши дітей за руки, пройшов до будівлы нової школи.

Після офіційних заходів президент сфотографувався з місцевими жителями, а коли він покидав територію школи, школяр захоплено закричав: “Президент потиснув мені руку!”

Директор школи в с.Наварія Ольга Подубинський-Кміть розповіла журналістам, що будівництво об’єкта почалося ще в 1986 році, але переривалося кілька разів. Чергова активна фаза будівництва стартувала в 2005 році, але закінчити роботи загалом вдалося лише зараз. Кошти на будівництво виділяли з державного і місцевих бюджетів. Загальна вартість робота перевищила 66 млн грн.

“З 1 вересня в школі навчатимуться 220 учнів, а вмістити вона може 300 учнів”, – сказала О.Подубинська-Кміть.

За її словами, в майбутньому заплановано перевести навчальний заклад у статус гімназії.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...