Природа на дотик. У Львові провели нестандартний урок для дітей із вадами зору. Фото, відео

logo


14-го грудня у Державному природознавчому музеї НАН України, що на вулиці Театральній у Львові, відбулося перше заняття освітньо-пізнавальної програми «Музей дітям: природа через дотик». Заняття проводитимуть для усіх охочих дітей із вадами зору безкоштовно.
фото надали у Державному природознавчому музеї НАН України

фото надали у Державному природознавчому музеї НАН України

Перше заняття провели для учнів Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №100 для дітей з вадами зору. Як розповіли автори ініціативи, метою програми є створення комфортного музейного простору для відвідування та проведення подібних заходів для людей, які мають вади зору. Під час таких занять ці люди також зможуть поглибити знання із зоології, ботаніки та екології, розширити пізнавальну діяльність. Попередньо колектив музею відвідував уроки біології в школі-інтернат №100, аби зрозуміти, що корисно буде дізнатися дітям. 

Педагог Анна Середюк розповідала про птахів, які є у нашій країні. Маленькі відвідувачі через дотики до натуральних об’єктів живої природи (модель птаха, пір’їна, яйце) могли не лише почути інформацію, а й відчути. Спеціально для акції працівники природознавчого музею розробили макет контурів розмаху крил птахів.

Дітям продемонстрували мушлі різних розмірів. Важливою частиною заняття стали творчі завдання. Учні за допомогою пластиліну зробили відбиток черепашки, яка їм сподобалася, і змогли забрати його додому як подарунок.

Через торкання до хутра різних тварин діти могли визначити, кому воно належить. Урок супроводжувався і фізкультурними хвилинками. Організатори проекту допомагали  гостям музею демонструвати політ пташок.

Фото надали у Державному природознавчому музеї НАН України

Керівники та координатори проекту «Музей дітям: природа через дотик» хочуть популяризувати програму серед львів’ян та гостей міста. За словами керівника проекту Анастасії Савицької, заняття проводитимуть для усіх охочих дітей із вадами зору безоплатно і надалі. Організатори готові до співпраці із спеціалізованими школами для дітей із порушенням зору, загальноосвітніми школами із інклюзивною освітою та всіма організаціями, небайдужими до освіти дітей із вадами зору.  

Програма розроблена та втілюється за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації в рамках конкурсу культурно-мистецьких проектів, розроблених громадськими організаціями. Підтримувати зв’язок з музеєм, а також замовляти заняття можна за телефоном: (032) 235 69 17.

Підготувала Оксана Козачок

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів
за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia