Про програму «100 тисяч» для ветеранів АТО, або Який соціальний пакет гарантує учасникам бойових дій влада міста Лева

logo
105988_pro_programu_100_tisjach_dlja_veteraniv_a.jpeg


5506_p_17_img_0001У Львові на обліку нині перебувають близько 5000 учасників АТО. Цього року з місцевого бюджету на надання соціальної допомоги, пільг та компенсацій передбачено майже 146 млн, з яких 25 млн грн — на будівництво житла

Ще 2014 року у Львові була ухвалена Комплексна програма підтримки ветеранів АТО та членів їхніх сімей, які проживають у цьому місті, а також у м. Винники, смт Рудно та Брюховичі. Вона поширюється і на добровольців. До речі, Львівська обласна рада видає їм посвідчення учасника бойових дій обласного зразка, за якими вони нарівні з рештою ветеранів АТО можуть користуватися пільгами з місцевого бюджету.

Так, якщо львів’янин, повернувшись з війни, потребує дорогого лікування, йому допоможуть грошима. Фіксованого розміру виплата немає — все залежить від складності захворювання, яка визначається спеціальною комісією міської ради.

Виплачують у Львові учасникам АТО один раз на рік і грошову компенсацію на реабілітацію або санаторно-курортне лікування, проте лише інвалідам війни I-III груп (50 тис. грн, 10 тис. грн та 8 тис. грн відповідно).

Дбають у місті і про родини загиблих. 54 загиблих учасників АТО — львів’яни. Батькам захисників з цього року почали виплачувати по п’ять тисяч гривень до Дня матері та Дня батька. Як відомо, родини загиблих за законом мають знижку 50% на комунальні послуги. У Львові їм компенсують 100% вартості таких послуг.

Дбають і про дітей учасників АТО. Місцева влада забезпечує їх безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх школах, гарантує безоплатне навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах. Визначено в бюджеті міста й одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення. Так, цього року дітям ветеранів АТО виплачують по 2000 грн. Тим, батьки яких загинули, — 4000 грн; дітям з інвалідністю — 5000 грн, а дітям інвалідів війни та бійців-добровольців — по 3000 грн.

До Дня Святого Миколая дітям загиблих бійців запланована одноразова допомога в 10 000 грн.

У деяких випадках дітям бійців, які зареєстровані та фактично проживають у Львові і потребують дорогого лікування, за рішенням комісії, передбачена фінансова виплата в розмірі до 10 000 грн.

Найважче місцевій владі, як і в інших великих містах, вдається вирішувати питання забезпечення учасників АТО житлом та земельними ділянками.

У Львові було вирішено одноразово виплачувати допомогу на розв’язання соціально-побутових проблем по 100 000 грн тим, хто ще не отримав земельну ділянку. Прописали це у «Програмі про захист інтересів учасників антитерористичної операції», яку львів’яни назвали «100 тисяч». Розрахували її до 2020 року. Її фінансування коштуватиме бюджету міста 410 мільйонів гривень.

— Місто не має можливості виділяти землю, тому ми допомагаємо учасникам АТО фінансово. Цю компенсацію на вирішення соціально-побутових питань бійці можуть витратити на освіту та інші необхідні для життя речі. За час дії програми допомогу вже отримали 760 учасників АТО, до кінця року плануються виплати ще 340 ветеранам, — повідомила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович.

Окрім того, Львівська міськрада сприяє отриманню учасниками АТО земельних ділянок поза межами міста, однак ветерани повинні зробити вибір — або земельна ділянка, або гроші.

— Програма регулює і питання забезпечення житлом. У нас зараз на квартирному обліку 2120 учасників АТО. Першочерговики — 44 сім’ї загиблих, 61 особа з інвалідністю, 8 атовців-сиріт. Нині вже добудовуємо першу чергу будинку у Львові по вулиці Під Голоском — 53 квартири, де і отримують квартири учасники АТО цих категорій. Передбачається, що будинок для учасників АТО матиме три під’їзди по шість поверхів. Кожна з квартир — двокімнатна, із середньою площею — 67 кв. м, — говорить заступник начальника управління житлового господарства Львівської міської ради Галина Мазур.

Минулого року було придбано дев’ять квартир для ветеранів-інвалідів, які втратили кінцівки під час участі в АТО.

Для 17 родин, яким належить грошова компенсація з державного бюджету на придбання житла (інваліди І і ІІ груп та члени сімей загиблих бійців), з міського бюджету виділили додатково грошову компенсацію на загальну суму 2,3 млн грн (інші вирішили дочекатися квартир).

Уже завершено розподіл 635 земельних ділянок у межах Львівської області під будівництво, господарські будівлі і споруди та ведеться робота щодо оформлення встановленим порядком документів ще на 599 земельних ділянок. Створено сім гаражно-будівельних кооперативів та на етапі опрацювання ще чотири земельні ділянки на ці цілі. Окрім того, розробляється містобудівна документація щодо земельних ділянок у мікрорайоні Білогорща під дачну забудову.

Насамкінець повідомлю, що для допомоги ветеранам у місті відкрито Центр надання послуг учасникам бойових дій, який функціонує за принципом «рівний рівному». Його працівниками є учасники бойових дій та члени їхніх сімей, а також волонтери. Тут не з чужих слів знають про проблеми ветеранів, а головне завжди готові допомогти. У Центрі учасникам АТО допомогу можуть надати в оформленні необхідних документів для отримання пільг та соціальних гарантій, реабілітації, працевлаштуванні тощо.

Тетяна МОРОЗ

Для учасників АТО відкриють нову базу відпочинку на березі Чорного моря

5506_p_17_img_0002Національний банк України передав в управління Міністерства оборони України базу відпочинку «Південні зорі»

— Вже цього літа військовослужбовці бойових підрозділів — учасники АТО разом із родинами зможуть відпочити на березі Чорного моря в Затоці, на базі відпочинку «Південні зорі». Про це під час робочої поїздки до Одеського гарнізону повідомив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Нову оздоровницю до фондів оборонного відомства передав Національний банк України. Комплекс бази відпочинку «Південні зорі» становлять 10 окремих будівель різного призначення: будиночки та номери відпочинку, кафе, приміщення адміністративного та господарського обслуговування.

Очільник оборонного відомства оглянув базу відпочинку і зазначив, що її інфраструктура та матеріальне забезпечення дозволяє прийняти відпочивальників уже протягом місяця. Тож найближчим часом будуть вирішені організаційні питання щодо введення її в експлуатацію.

Facebook

Twitter

Google+

Схожi записи:

На Донеччині бойовиками була задіяна бро…

Велика перевага наших бійців – держава, …

Верховна Рада України підвищила пенсії п…

Ізраїльська ATMOS-2000 стріляє на 41 кіл…


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...