Про війну від військових: на XXV Форумі видавців у Львові презентували унікальну хроніку (Відео)

logo


У вогняному кільці
У вогняному кільці

5 канал

Львів

20.09.2018 21:47

А от військовий Влад Якушев написав про рідну 14-ту бригаду книгу “Каратєлі” – війну такою, щоб її зрозумів будь-який читач

Військові пишуть про війну. Від початку агресії на Сході України серед українських письменників з’явилася особлива каста – тих, хто зі зброєю в руках воював на передовій та зумів це описати у книзі. На форумі видавців у Львові презентували унікальну хроніку – про оборону Луганського летовища, яка тривала 146 днів.

Троє побратимів, які 2014-го обороняли Луганський аеропорт, трохи хвилюються, бо нині вперше роздаватимуть автографи на книзі-хроніці про ті буремні 146 бойових днів.

У п’ятницю, 13-го липня, три роки тому командир Юрій Руденко зі своєю ротою 80-ї десантно-штурмової бригади проривалися до Луганського летовища. Із першими боями та загиблими.

Згадує: “Був підбитий наш танк. Там був загиблий механік-водій. Був підбитий наш БТР… Це вже була 2-га година ночі 14-го числа, ми вже були на території аеропорту. І нас буквально через півгодини зустріли обстрілами з “Градів”.

За темою

Попри постійні артилерійські обстріли, до кінця літа військові утримували під контролем летовище, планували та здійснювали спецоперації.

“Ми зустріли нашу колону і пішли у наступ на населений пункт. У цей день ми зачистили його і вже зайняли Георгіївку”, – згадує інший демобілізований військовослужбовець Віталій Кобрин.

А от вийшли з аеропорту, коли вже не було жодної вцілілої будівлі: “Якщо би ми залишилися на ще довший період, то це могло би викликати більші втрати. А якщо більші втрати, то це зрада тих сімей, тих хлопців, яких би могли втратити”.

Жоден журналіст не потрапив під час бойових дій до Луганського аеропорту. Тож книга стала єдиним документом, у якому зібрали свідчення понад 120 очевидців та світлини з їхніх особистих архівів.

“Викладено дуже багато фактів, історій, описуються військові операції. Головне, що це є перемога. Перемога духу, перемога звитяги, хоробрості над ворогом. І це не є поразкою”, – впевнений волонтер і співавтор книги “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” Сергій Глотов.

Рік і два місяці невтомно писав художню книгу про рідну 14-ту бригаду на передовій інший військовий Влад Якушев: “Зранку прокинувся, процедура якась, зарядочка, щось перекусити і за книжку. Тому що думок було багато, намагався, щоби вони не розбіглися”.

На кількастах сторінках “Каратєлів” Влад змалював війну такою, щоб її зрозумів будь-який читач. Тут не бракує і трагічних сюжетів, і комічних: “У мене тут є така глава, яка називається “Ракета “сортір-воздух”. Це реальна історія, коли боєць випадково, знаходячись у туалеті, вистрілив з “Мухи” [РПГ-18], вона досить кумедна”.

Тож яка вона – війна насправді читачі можуть упродовж п’яти форумних днів з’ясувати у самих авторів.

Леся Головата, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою