Прокуратура оскаржила передачу пам’ятки архітектури в центрі Львова під готель

logo


Львівська місцева прокуратура №1 оскаржує рішення міськради про передачу земельної ділянки на вул. Шевській, 4 у Львові місцевому бізнесмену Олександрові Бережанському, який має намір реставрувати архітектурну пам’ятку, відому в історії Львова як «кам’яниця Боїмів», перетворивши її на готель.

На цей час Львівський окружний адміністративний суд заборонив Львівській міськраді затверджувати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Шевській до розгляду справи по суті, інформує прес-служба Львівської міськради.

Як йдеться в повідомленні, прокуратура встановила, що ухвалою Львівської міської ради одному із товариств надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0359 га на вул. Шевській для реставрації з переплануванням житлового будинку.

При цьому, наголошено, міськрада не взяла до уваги того факту, що «на згаданій земельній ділянці знаходиться будинок, який належить до пам’яток архітектури національного значення та розташований в межах історичного ареалу і зони регульованої забудови міста, а також входить в ансамбль історичного центру Львова, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». Це й стало підставою для звернення прокуратури до суду.

Як інформував ZAXID.NET, львівський бізнесмен Олександр Бережанський, якому належить мережа продуктових крамниць «Близенько», скупив низку будинків на вул. Шевській. Будинок №4, одну з найдавніших кам’яниць у центрі Львова, він має намір перетворити на готель. Після реконструкції у цій кам’яниці планували відкрити готель на 25 номерів з рестораном у партері.

Розробниця проекту реконструкції Наталя Зінчук запевняла, що власник хоче лише реставрувати архітектурну пам’ятку, відому в історії Львова як «кам’яниця Боїмів», при цьому затвердженого проекту ще немає.

Начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зазначала, що власники готелю повинні будуть зберегти несучі стіни, перекриття будинку і його фасад. Всередині будинок може бути перепланований. За її словами, історично там був готель (від 1893-го до кінця 1930-х років), тож будинку хочуть повернути первісну функцію. Адже за радянських часів із кам’яниці зробили житловий будинок (як було до 1893 року) з магазином на першому поверсі.

Додамо, що цей будинок є пам’яткою архітектури XVIII століття, оскільки свій сучасний вигляд він зберіг з того часу. Ділянка довкола будинку входить до охоронної зони ЮНЕСКО та державного історично-архітектурного заповідника.