Прокуратурою звільнено на Львівщині з ізолятора незаконно утримуваного

logo


11:10 14 липня 2016 р.

Львівською місцевою прокуратурою №3 проведено перевірку додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності ізолятора тимчасового тримання Пустомитівського відділення поліції.

«Прокуратурою звільнено незаконно утримувану особу із спеціальної установи поліції», – повідомили сьогодні, 14 липня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли подробиці:

«Львівською місцевою прокуратурою №3 проведено перевірку додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності ізолятора тимчасового тримання Пустомитівського відділення поліції Франківського відділу поліції Львівського обласного управління Національної поліції. Під час перевірки виявлено факт утримання в ізоляторі тимчасового тримання особи, якій, відповідно до постанови Залізничного районного суду Львова, замінено невідбуте адміністративне стягнення у виді громадських робіт на адміністративний арешт строком 16 діб.

Водночас, відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема частиною 1 статті 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративний арешт установлюється й застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень лише на строк до 15 діб. Враховуючи наведене, за вказівкою місцевої прокуратури керівництвом Пустомитівського відділення поліції незаконно утримувану особу звільнено з ізолятора тимчасового тримання негайно.

Одночасно, керівництво районного відділення поліції зобов’язано звернутись до Залізничного районного суду Львова в порядку статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення за роз’ясненням питань, пов’язаних з виконанням постанови суду.

Довідково: Конституційний суд України рішенням від 31 березня 2015 року у справі №1-7/2015 роз’яснив право оскарження в апеляційному порядку лише тих постанов судів у справах про адміністративні правопорушення, ухвалення яких передбачене частиною 1 статті 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Рішення ж судів з питань визначення порядку виконання постанов в справах про адміністративні правопорушення не оскаржуються. Враховуючи наведене, прокуратура позбавлена можливості вступити на захист прав особи шляхом внесення апеляційної скарги на неправомірне рішення суду».