Ралі «Львівський Стандарт»: суцільний екшн

Про боротьбу в абсолютному заліку об’єднаних етапів ЧУ з міні-ралі «Кубку Лиманів» та II раунду «Кубку Карпат» ми вже розповіли, на черзі монопривідні заліки. Тут напруга у боротьбі за перемогу тривала до останніх СД.

Одразу відзначимо, що на відміну від «Лиманів», де монопривід нараховує 4 заліки, «Кубок Карпат» як і ЧУ з ралі складається лише із 2.

Павло Малов/Максим Білоусов

Р6: новий лідер

Важкі львівські доріжки не змогли здолати навіть деякі сіяні фаворити. Серед них і нещодавній лідер заліку Р6 – дует Дмитра Шведченко та Ірини Пригодської на ВАЗ 2108. Почали ралі одесити традиційно, вони не лише виграли спецділянку у своєму заліку, а й випередили усіх спортсменів на монопривідній техніці.

Дмитро Шведченко/Ірина Пригодська

На жаль, вже на наступному допі їхній автомобіль не витримав, і після спецділянки дует припинив боротьбу. А в лідери вийшов дует чинних чемпіонів – Володимир та Олександр Гнатенко на Honda Civic.

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Цього року брати віддали перевагу ЧУ з ралі, старт у IV етапі ЧУ з міні-ралі перший цього сезону. Вигравши чотири поспіль спецділянки у заліку Р6, дует впевнено переміг у «Кубок Лиманів» та заліку 2WD «Кубку Карпат».

«Срібло» у Павло Малова/Максима Білоусова на ВАЗ 2108, які стартували лише у «Лиманах». Цей результат дозволив Малову/Білоусову знову очолити турнірну таблицю у Р6. До того ж із більш-менш комфортним відривом у 5 балів.

Олександр Медведченко/В’ячеслав Стаммо

«Бронзу» «Львівського Стандарту» здобув відомий ще з радянських часів спортсмен – Олександр Медведченко. Цікаво те, що черговий у кар’єрі подіум Олександр виборов у день свого 57-річчя!

Павло Гонтовий/Станіслав Коцюбан

PS6: втретє поспіль

Чинні чемпіони заліку PS6, а також лідери цього сезону, знову не залишили суперникам шансів. Звісно, ми маємо на увазі Павла Гонтового/Станіслава Коцюбана на Skoda Fabia. Дует виграв усі без виключення допи та з величезною перевагою переміг у «Кубку Лиманів». Щодо «Кубку Карпат», то тут Гонтовий був заявлений у залік Super 2WD і дотягнутися до надшвидкого Ігоря Лохмана/Дмитро Циро не зміг, лише друге місце. Але про переможців у Super 2WD пізніше.

Павло Копилець/Євген Борщенко

Замкнув трійку призерів «карпатського» Super 2WD – Павло Копилець/Євген Борщенко на SEAT Leon. Дует протягом усього ралі вів боротьбу за перемогу, знаходячись у лічених секундах від проміжної першої позиції. Але на фінальному для «Кубку Карпат» допі Павло пошкодив ліве переднє колесо свого Leon. Його заміна на спецділянці коштувала майже чотирьох хвилин втраченого часу.

Валентин Грушевий/Андрій Хорольський

«Срібло» «лиманівського» PS6 вдруге поспіль у Валентина Грушевого/Андрія Хорольського на ToyotaCorolla. Цей результат дозволив піднятися на третю сходинку у турнірній таблиці. З доробком у 10 балів, лише 1 вони програють поки що другим Олексію Давиденко/Володимиру Лугану, які на етап у Трускавець не приїхали.

Після чотирьох етапів у заліку PS6 впевнено лідирують вищезгадані Гонтовий/Коцюбан. Тандем вже заробив 20 балів і при певних розкладах, може стати недосяжним у боротьбі за титул вже на наступному етапі – ралі «Куяльник».

Ігор Лохман/Дмитро Циро

Р7: катастрофа на фініші

Боротьба у заліку Р7 цього року напевно найцікавіша. Адже після трьох перших етапів ми мали трьох різних переможців. Більш того, вся славетна трійка дісталася «Львівського Стандарту». Вже із СД1 лідерство захопили переможці минулого ралі «Арциз» – Ігор Лохман/Дмитро Циро на Ford Fiesta ST.

Олександр Полосухін/Максим Бєліков

Наступний доп краще завершили тріумфатори першого етапу – Олександр Полосухін/Максим Бєліков на Skoda Fabia. Але випередити Лохмана за підсумками двох спецділянок вони не змогли. Перша секція для екіпажу була вкрай важка. СД1 дует завершив зі зламаною задньою підвіскою. На СД2 на Fabia заклинило задні гальма. Наступний доп, нова пригода – відпала педаль гальма!

На цьому все? Ні! Перший доп після великого сервісу, був геть невдалим для Полосухіна – втрата майже чотирьох хвилин. Через чергову втрату гальм, пілот вилетів із траси та засів на бруствері. Лише завдяки допомозі численних глядачів Skoda Fabia повернули на трасу.

У той час Лохман штампував перемоги на спецділянках. Після п’ятої він очолював «лиманівський» залік із перевагою у 4,8 хвилини. Паралельно вигравши етап «Кубку Карпат», де дует взяв «золото» у Super 2WD. Але на фінальному допі IV етапу з міні-ралі сталася драма. На великій швидкості, після стрибка із трампліна, пілот не втримав автомобіль на трасі та потрапив у досить серйозну аварію.

Спортивний канал було зупинено, а пілота доставлено швидкою у лікарню. Дякувати Богу з Ігорем Лохманом все добре, травм вдалося уникнути.

Таким чином, другу перемогу у сезоні отримав Олександр Полосухін/Максим Бєліков, що дозволило трохи збільшили їх перевагу у чемпіонаті.

Леван Хоперія/Сергій Вансович

Другим «Львівській Стандарт» закінчили переможці другого етапу у Миколаєві – Леван Хоперія/Сергій Вансович на Honda Civic.

Вадим Єрохін/Олександр Бобер

Замкнув трійку призерів заліку Р7 тандем Вадима Єрохіна/Олександра Бобра на Honda Civic Type R.

Ігор Білоусов/Василь Кобенок

Р5: без конкурентів

Лише два дуети з наймолодшого заліку «Кубку Лиманів» дісталися «Львівського Стандарту». Тому між екіпажами було розподілено мізерну кількість очок. Так переможець ралі отримав лише два бали. А ним втретє поспіль став Ігор Білоусов/Василь Кобенок на ВАЗ 2113. Більш того, дует єдиний у Р5 побачив фініш.