Рівень шкідливого електромагнітного опромінення на Львівщині близький до критичного

logo
139671_riven_shkidlivogo_elektromagnitnogo_oprom.jpeg


На території Львівської області понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону.

Державна установа „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Необхідністю внесення змін став розвиток новітніх цифрових телекомунікацій. Цілком зрозуміло, що з приходом в Україну швидкісного мобільного інтернету стандарту 4G призведе за собою, як і збільшення кількості, так і потужностей наявних базових станцій, що в свою чергу призведе до зростання рівнів електромагнітного випромінювання.

МОЗ України дозволило розміщувати засоби телекомунікацій на дахах та у приміщеннях будь яких будівель, збільшивши при цьому граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  в 4 рази з 2,5 до 10 мкВт/см2 та скасувало необхідність розробки санітарного паспорту джерела електромагнітної енергії, який був єдиним документом, що засвідчував відповідність радіотехнічних об’єктів медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

У свою чергу вказаними змінами було визначено за необхідне проведення розрахунків рівнів електромагнітного поля та обов’язкового підтвердження їх за допомогою інструментальних замірів установами, закладами МОЗ України. Проте суб’єкти господарювання, що надають послуги зв’язку у Львівській області ігнорують зазначену вимогу встановлену ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Зазначене вище унеможливлює здійснення державного обліку та реєстрації джерел електромагнітного випромінювання та в подальшому і проведення моніторингових досліджень.

«Найбільше парадоксальне в тому, що контроль за дотриманням правил покладений на ліквідовані органи і установи санітарно-епідеміологічної служби МОЗ Ураїни. Таким чином, на сьогоднішній день питання електромагнітної безпеки населення залишилось поза увагою державного нагляду.  Так, тільки на території Львівської області понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону», – повідомили експерти.

Результати моніторингових досліджень вказують, що за відсутності державного контролю не виключено, що в найближчий час рівні електромагнітного випромінювання збільшаться до критичних величин.


Реклама

А поділитися?