Рятувальники Львівщини пройшли психологічний вишкіл

logo


5 жовтня, на території Бориславського навчального полігону Головного управління ДСНС України у Львівській області, що знаходиться у м. Бориславі, відбулися заняття з психологічної підготовки з особовим складом пожежно – рятувальних підрозділів Львівщини. Про це йдеться у повідомленні Головного управління ДСНС України у Львівській області, передає Гал-інфо.

Читайте також

Рятувальники знешкодили знайдені на Львівщині артснаряди й міну

До участі у навчаннях залучили медиків та психологів ГУ ДСНС України у Львівській області. Проводяться такі навчання щорічно, з метою формування у молодих фахівців високих морально-вольових якостей, вдосконалення пожежно-тактичних знань і вмінь, а також навчання прийомам і способам гасіння пожеж на об’єктах зберігання нафти і нафтопродуктів. Очолив тренування заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області  з реагування на надзвичайні ситуації Валерій Глобенко.

Під час навчань рятувальники вправлялися у гасінні пожеж у амбрах з нафтою, проходили випробування на смузі психологічної підготовки та у теплодимокамері, вдосконалювали свої навички у використанні рятувальних пристроїв при рятуванні та евакуації потерпілих з висоти. Психологи ДСНС спілкувалися із молодими фахівцями упродовж проходження усіх етапів тренування, й надавали їм необхідну психологічну підтримку.

Тренувальний день передбачав виконання комплексу вправ, які впливають на моральну стійкість рятувальників та здатність швидко реагувати на різні події в умовах, небезпечних для життя. Молоді фахівці проводили деблокування потерпілих із понівеченої у ДТП автівки, надавали потерпілим долікарську допомогу, здійснили підйом на висоту 25 м по автодрабині, долали палаючий лабіринт.

Наступний етап навчань вимагав виконання вправ по проведенню саморятування із висоти, та вміння правильно фіксувати потерпілих, за допомогою в’язання рятувальної петлі.

Часто вогнеборцям доводиться працювати в умовах щільної задимленості, та високих температур. Подолання стресу для рятувальника, за таких умов роботи  –  є першочерговим завданням. Аби подолати цей психологічний бар’єр, у теплодимокамері молоді фахівці ДСНС вправлялися у проведенні пошукових робіт, здійснювали розвідку осередку пожежі, ліквідацію пожежі та проводили порятунок потерпілих за умов задимленості та високої температури.

Завершилися навчання гасінням амбару із нафтопродуктами, площею 400 кв.м.  Під час ліквідації таких пожеж виникає сильне теплове випромінювання, тому весь особовий склад працював у спеціальних тепловідбивних костюмах.

Такі навчання є надзвичайно важливим елементом у системі підготовки молодих фахівців ДСНС до роботи в екстремальних умовах. Тепер вони ще більш  «підковані» у питаннях реагування на надзвичайні ситуації, й психологічно готові до реагування та порятунку людей в екстремальних умовах.