Роль навчально-реабілітаційних центрів у процесі інклюзивної освіти

logo


vvjczvimg-8338.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a10820

Нещодавно у Львові на базі експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня «Львівський навчально-реабілітаційний центр «Довіра» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Індивідуальний супровід дітей з особливими потребами: роль НРЦ у процесі інклюзивної освіти», організована за ініціативою Міністерства освіти і науки України та громадської організації «Справа Кольпінга в Україні», за підтримки Львівської ОДА, департаменту освіти і науки області, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Конференція проводилася з метою підвищення компетентності методичних служб, керівників, педагогічних працівників навчально-реабілітаційних центрів, загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними та спеціальними класами, в яких навчаються діти з порушеннями спектра аутизму, щодо особливостей організації їх навчальної діяльності, особистісно орієнтованого супроводу, включення в експериментальну діяльність нових учасників з метою розширення географії науково-пошукового дослідження.

Учасники конференції ознайомилися з напрямами діяльності Міністерства освіти і науки України із забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в контексті сучасної державної політики. А також із напрацюваннями Львівщини щодо впровадження інклюзивного навчання, у тому числі дітей з аутизмом. Зокрема, із науково-методологічними засадами експериментальної діяльності у напрацюванні інклюзивної моделі освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗНЗ, які працюють з дітьми з особливими потребами, специфікою соціальної роботи з такими дітьми та молоддю, роллю соціального педагога у процесі інклюзивного навчання тощо.

Зацікавленість учасників конференції викликала робота секцій, особливо секційне засідання в НРЦ «Довіра» з питань формування мотивації та взаємодії з педагогом у дітей та підлітків з розладами спектра аутизму з практичною складовою щодо змісту та особливостей роботи практичного психолога. Відзначена ефективність діяльності в НРЦ «Довіра»  консультативного пункту та практики консультування родин, які виховують дітей з аутизмом,  обговорені можливості впровадження напрацьованого досвіду.

Учасниками конференції наголошено, що тільки спільними зусиллями державних інституцій у співпраці з науково-методичними установами, громадськими організаціями, батьками дітей з особливими потребами можливе забезпечення фахового психолого-педагогічного, соціального супроводу дітей з аутизмом з метою створення передумов для реалізації їхнього права на освіту.

Інформує прес-служба МОН