Роман Іванців про проблеми Львова та причини гальмування запровадження е-квитка

logo


Сайт 032.ua продовжує спецпроект “Кава з депутатом”. Цього разу ми зустрілися з депутатом міськради Львова від “Громадянської позиції” – Романом Іванцівим. 

Досьє.

Народився 1978 році в Луцьку. У 2000 році закінчив Львівський національний університет імені І. Франка за спеціальністю “Правознавство”. З 2000-го року працює в ТОВ “Юридична компанія “АйЕмПартнерс”. З 2003 року займається приватною підприємницькою діяльністю з надання юридичних та інших послуг. Член Асоціації українських правників. Член постійної комісії із питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.

Пане Романе, Ви вперше стали депутатом. Розкажіть, чому вирішили займатися політикою?

Міська рада – це орган, який покликаний вирішувати насамперед господарські питання. Я живу в Шевченківському районі, де були конкретні проблеми, які потребували вирішення. Наприклад, поблизу 97-ої школи хотіли збудувати нежитлову будівлю, а там є простір, де діти взимку катаються на санчатах. Схожа проблема була в густо забудованому районі вулиці Леннона та поблизу церкви муч.Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Я сам за фахом юрист, тому розумів, як можна вирішити такі питання в правовому полі у стінах міської ради.

З іншого боку, можливо, це звучатиме трохи пафосно, але мені болить, що українці не можуть дати собі раду в своїй країні. Багато хто за неї боровся, вмирав, але зараз, маючи свою країну, ми реально демонструємо дуже погані показники роботи та розвитку. За часи незалежності в України одні з найгірших економічних показників розвитку у світі. У нас дуже багато недовіри до влади, багато негативу та критики, яка переважно є заслуженою. Але будь-яка країна не може існувати без влади! Тому, покращення якості влади, зміна настроїв людей щодо влади – є моїм завданням. Тобто приймати правильні рішення, бути близьким з людьми, пояснювати свої рішення, аби люди розуміли складність завдань, змінювали в позитивний бік своє бачення щодо влади. Лише в такий спосіб можна розвивати нашу країну далі.

І які Ваші враження від депутатської роботи?

Я вже казав, що довгий період часу працюю юристом, адвокатом, супроводжував багато різноманітних проектів, в тому числі в комунальній сфері та в сфері органів місцевого самоврядування. Тому коли балотувався в міську раду, то мав чітке усвідомлення того, що на мене очікує. Нічого незвичного, насправді, не було. Можливо, навіть очікував чогось гіршого. У виконавчих структурах ЛМР та серед депутатського корпусу є багато фахових людей, які працюють задля якісних змін.

Чиї інтереси в міській раді Ви лобіюєте?

Виключно громади. У мене іншого формату не існує.

Депутат від “Укропу” Ігор Телішевський минулого року розповів журналістам, що, за його інформацією, Ви є юристом фірми “Грінера”, а під час одного із засідань комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Ви переконували своїх колег ухвалити рішення щодо придбання сміттєпресувальної лінії цієї фірми, за більш ніж 20 мільйонів гривень. Це правда?

Не було жодного мого рішення щодо інтересів “Грінери”. Так, ТОВ “Грінера Україна” – клієнт моєї юридичної компанії, що показує якісний приклад роботи у сміттєвій сфері у Львові. На комісії, коли розглядалося питання про пресувальну лінію, я чітко сказав, що не буду брати участь в обговоренні та голосуванні, оскільки можливий потенційний конфлікт інтересів. Ця позиція зафіксована у протоколі засідання комісії (усі протоколи комісії є загальнодоступними). Тому нехай повідомлення Ігоря Телішевського залишиться на його совісті.

Ні для кого не секрет, що більшість депутатів у Львові працюють в інших сферах, а свою депутатську роботу називають захопленням. Розкажіть, як заробляєте на життя Ви?

Моя фірма створена ще у 2000-му році. Ми надаємо повне юридичне обслуговування суб’єктам господарювання, що включає в себе господарські, податкові, фінансові відносини. Сімейні, спадкові, кримінальні справи ми, як правило, не ведемо. Серед наших клієнтів є цілий ряд компаній з іноземними інвестиціями. Компанія має налагоджену співпрацю з юридичними фірмами з Іспанії, Італії, Канади, Польщі, США, Словаччини та інших країн.

У 2016 році журналісти видання “Чесно” назвали Вас одним із найбільших землевласників серед депутатів у міськраді Львова. У своїй декларації Ви вказали, що володієте 6 земельними ділянками. Навіщо Вам так багато землі?

Журналісти тоді додали всі квадратні площі моїх земельних ділянок, і я в їхньому списку лідирував зі значним відривом сереж власників нерухомості (сміється, – авт.). Моя земельна ділянка, що має найбільшу площу, – сільськогосподарський пай у моєму рідному селі на Самбірщині, який я успадкував за заповітом від свого діда.