Розбазарювання майна митців: У Львові спалахнув скандал у спілці художників

logo
106639_rozbazarjuvannja_majna_mitciv_u_lvovi_spa.jpeg


Керувати приміщеннями і землею у центрі міста віддали бізнесменові з сумнівною репутацією.

У Львові художники починають повставати проти власної спілки. Справа в тім, що людей, які цікавились долею майна, звинуватили в заколоті і викреслили з членів спілки.

Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, такими нібито заколотниками є народний художник, скульптор, який створив візитку Львова – пам’ятник Данилу Галицькому – Василь Ярич, автор ілюстрацій до книжок “Абабагаламаги” Вікторія Ковальчук, відомий скульптор-монументаліст Василь Заляско.

Читайте також: На Кіровоградщині затримали понад 30 рейдерів під час спроби захопити підприємство

У Стрийському парку Львова у занедбаному будинку з давніх давен розміщені 12 скульптурних майстерень. 540 метрів квадратних – це неймовірні скульптурні хащі. Тут Бандера, Січові стрільці, леніни, голови, бюсти, мертві та живі. Договорів оренди зі скульпторами не заключали ніколи, а нещодавно тутешнім скульпторам відрізали воду та світло.

Василь Ярич повідомив, що йому наказали забиратися із приміщення. Своєю чергою, у центрі Львова є справжня скульптурна фабрика, де майже вся територія здана в оренду. При цьому невідомо, куди скеровуються гроші. Сама ж фабрика у напівзруйнованому стані. Вона банкрут вже більше 10 років. Все, що лишилось митцям – кілька цехів, де можна робити справді великі скульптури. Саме сюди пропонують перенести майстерні зі Стрийського парку. Втім, найбільш дорогоцінною є 2,5 га в центрільній частині Львова.

За словами скульптора Володимира Ропецького, керуючий майном прагне продати залишки майна і землю, позбавивши місця роботи митців. Керуючим є 40-річний Ростислав Оленчин. Він – бізнесмен.

Львівському осередку спілки належало приміщення на площі Міцкевича, 9. Але від будинку художника лишилися лише фундаменти. Реєстр майнових прав твердить – це власність вже не спілки художників, а Ростислава Оленчина. Будиночок у Стрийському парку теж належить йому через підприємство “Адміністратор”, де бізнесмен володіє долею у 75%.

Читайте також: Суд заарештував усіх 42 рейдерів, які хотіли зі зброєю захопити сільгосппідприємство на Вінничині

“У нас є свої домовленості щодо форм співпраці і нашої винагороди за участь у цій справі”, – заявив Оленчич.

У юриста є своя лінія. Судячи з усього, її провели разом з керівниками громадської організації. Вони роблять бізнес на спільному, а отже – нічийному майні. Більшу частину фабрики планують забудувати житлом. Те, що лишиться художникам, називатиметься “багатофункціональний комплекс для креативної індустрії”, тобто місце для майстер-класів, екскурсій та інших розваг. Великі майстерні планують пересунути набагато далі – на околицю Львова. Те, що більша частина художників просто не вірить у цей прогрес, нікого не бентежить. Навіщо щось пояснювати, якщо можна бунтарів просто викреслити зі спілки.

Голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик очолює спілку вже 27 років. Про його активність у захисті спілчанського майна розповів Петро Антип – всесвітньовідомий скульптор, який приїхав до Києва в 2014 році з захопленої Горлівки. Він каже – колись донецьке відділення спілки художників теж було дуже багатим, а згодом через продаж все перевезли у підвал.

Подібна історія існує в інших обласних центрах. Найбагатша колись творча спілка тепер маніпулює художніми майстернями, цехами та заводами, збагачує юристів і викидає з лав кожного, кому все це не до вподоби. Викреслена зі спілки ілюстраторка Вікторія Ковальчук обмовилася – чула про плани поміняти статут організації. “Вони хочуть переписати статут під свої оборудки. Наразі у статуті є положення, що все майно належить членам спілки. А якщо виключити це положення? Що цим розпоряджається тільки верхівка спілки? То і легко відібрати це майно”, – сказала Ковальчук.

Художники покладають усю надію на Антикорупційне бюро та масштабну ревізію усіх майнових угод.

Станіслав Ясинський


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...