Розв’язати “сміттєву” проблему Львова береться французька компанія Egis

logo


17 березня, 2017 – 18:55

Сьогодні, 17 березня,  у Львівській міській раді підписали Меморандум порозуміння між ЛМР та компанією Egis, яка має напрацювати стратегію міста щодо поводження з твердими побутовими відходами. Згідно з домовленостями,  французькі фахівці розроблять проект рекультивації старого, Грибовицького, сміттєзвалища, також – сміттєпереробного комплексу.

Перед підписанням документа фахівці Egis кілька місяців вивчали «сміттєву» ситуацію У Львові,  визначили оптимальні кроки для розв’язання проблеми і тепер обіцяють, що куруватимуть проект від самого початку до завершення. «Важливо, щоби місто підготувало достойну команду, яка могла б провадити менеджментську сторону нашої зі Львовом співпраці, –  зазначив представник Egis Ukraine Арно де Ружі. – Зі свого боку, запевняю, що залучимо всі можливі ресурси для найоптимальнішої реалізації проекту, який відповідатиме всім міжнародним нормам і правилам».

«Мешканці Грибовичів неодноразово висловлювали побажання, щоб експертизу і проектне рішення розробляли ті компанії, які мають досвід втілення аналогічних проектів в інших країнах. Зараз якраз і отримуємо таку можливість», – говорить мер Львова Андрій Садовий і додає, що компанія Egis виконувала програму рекультивації полігону ТПВ у Марселі, який вважали одним із найбільших і найпроблемніших у Європі.

Присутня під час підписання Меморандуму Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон зазначила, що вже на початку березня Франція виділила 650 тисяч євро для реалізації львівського проекту. Гроші напряму отримуватиме Egis –  для проведення  дослідження “Стратегія поводження з твердими побутовими відходами для міста Львова: техніко-економічне обґрунтування інтегрованої системи поводження з ТПВ, включаючи збір відходів, переробку та утилізацію”.

Перші напрацювання, за словами мера, будуть готові дуже скоро – у травні. 

«Egis займатиметься тільки проектною частиною, – уточнює Андрій Садовий. – Далі оголошуватимемо тендерні процедури на визначення компаній, які  безпосередньо виконуватимуть роботи. Ідеться про  міжнародні тендери. Рекультивація Грибовицького полігону коштуватиме 10–20 млн євро – залежно від складності технології, яка буде запропонована. Це все будуть гроші Європейського банку, адже ми попросили 75 мільйонів євро, і ця сума була скерована для Львова».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів