Розводять хробаків та в кафе ходять з власними чашками: як львів’яни самотужки зі сміттям борються (Відео)

logo
78096_rozvodjat_hrobakiv_ta_v_kafe_hodjat_z_vla.png


Поки Львів потопає у смітті і місцева влада не може розв’язати цієї проблеми, львів’яни взялися самотужки боротися із непотребом. Хтось за допомогою хробаків перетворює органічні відходи на гумус, хтось ходить пити каву зі своїм горнятком, щоб не смітити пластиком, розповідає кореспондент “5 каналу”. 

За темою

>
Загроза екологічної катастрофи: у Львові провели екстрене “сміттєве” засідання

Біолог Тетяна Чучко у підвалі своєї багатоповерхівки розводить хробаків. Понад тисячу черв’яків перетворюють домашні відходи у гумус, тому до сміттєвого контейнера науковець викидає значно менше сміття. 

“Мене дуже тішить думка, що з нашої квартири у загальні смітники з харчових відходів не потрапляє нічого . Це від 60-80 % загальної кількості відходів, це дуже суттєва частина”, – каже львів’янка Тетяна Чучко.

Літрове відро відходів хробаки переробляють за три дні. Гумус йде на добриво для хатніх рослин.

А ось в одній із львівських кав’ярень відвідувачів запрошують приходити зі своїм горнятком в обмін на знижку. У такий спосіб вирішили зменшити кількість пластикових і паперових стаканчиків у смітнику.

“(Для того), щоб люди використовували поменше одноразового посуду. Тому що він насправді не переробляється, і справді проблема з тим, щоб спалювати ці горнятка , пластикові кришечки і різні мішалочки”, – розповідає адміністратор кав’ярні Оксана Бедрій.

Ще один львів’янин узявся шукати по місту незаповнені контейнери. Чи вдалося йому це, та як місцеві намагаються полегшити “сміттєву кризу” у Львові – дивіться у сюжеті:

 

 Марта Шикула, Євген Радіон , Львів, “5 канал”

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На львівському ринку загорілося сміття – фото


Реклама

А поділитися?