Садовий бачить проблему не у львівському смітті, а у «політичному смітті країни»

logo


Сьогодні у Львові орієнтовно 10% майданчиків є перевантажені, однак, перевізники працюють, аби прибрати місто від сміття. Це заявивв міський голова Львова Андрій Садовий. Мер зазначив, що питання поводження з ТПВ обговорювали під час засідання Асоціації міст України, яке вчора відбулось в Києві. Деякі невеликі міста з інших областей України готові допомогти Львову, інформує прес-служба Львівської міськради.

«На сьогодні в нас є 1222 контейнерні майданчики, орієнтовно 10% – перевантажені. Це проблема одного з перевізників, який не може знайти місце, куди вивозити. Ми домовились, що інші перевізники будуть йому допомагати. Ми маємо системне блокування вивезення сміття з міста Львова. Більше 120 днів Львів знаходиться в блокаді. Власне, на Асоціації міст ми це питання піднімали, і зголосилися допомогти деякі невеликі міста з Донецької області, з Сумської області, а те, що ближче, від Львова і до Києва, всі і далі мовчать. Люди просто опускають голову, говорять, що їм сказали Львову не допомагати, бо будуть мати дуже великі проблеми. Це реалії нашого часу. Тому проблема не сміття, а проблема – політичного сміття нашої країни.

Комусь дуже би хотілося показати Львів в нехорошому плані. Коли підпалили полігон, а цей факт сьогодні доведено, думаєте розслідування відбувається з точки зору підпалу? Цим займається районний райвідділ, а треба ж знайти тих негідників, які підпалили один з найбільших полігонів, в результаті чого загинули люди. Це дуже велика біда, тому що кожного дня Львів продукує 700 тонн відходів, і їх треба банально десь вивезти. Якщо тобі заблокували полігони в області, якщо тобі заблокували полігони в межах України, і коли ти говориш про це своїм колегам з інших країн світу, вони дивуються. Є прописані норми в ЄС, якщо в якомусь місті стається біда, автоматично їм всі допомагають.

Я про це говорив з прем’єр-міністром, з головою обласної адміністрації – всі опускають очі. Деякі з чиновників кажуть: «шкодити не будемо, але допомагати не маємо права». Оце реалії нашого життя.

Місто тримається, це дуже важко і складно. Європейський банк твердо тримає позицію стосовно виділення коштів, і ми вже на фінальній частині отримання 75 млн. євро на будівництво найсучаснішого комплексу. Це має бути завод з глибинної переробки сміття до 80%, це має бути рекультивація наявного полігону. Але це не робиться за один день. До того часу, поки ми є в тих процесах, нам потрібні площадки, куди це вивозити.

Не можна закрити полігон без рекультивації. Мешканці Малехова та Грибович, в певній мірі, потрапили у пастку, бо їм стільки наговорили неправдивої інформації, що ми зараз дуже багато часу витрачаємо на те, щоб їм пояснити правду. Наприклад, вчора була зустріч активістів села з представниками інституту «Гірхімпром», які показували, що таке рекультивація, як це відбувається. В кінцевому випадку це все має бути засипано землею, має бути газовідведення і ми маємо забути про це, як про страшний сон. Цей полігон існує ще з часів Другої світової війни. Він створювався як полігон 100 найбільших промислових підприємств області. Туди вивезено мільйони метрів кубічних відходів, там є десятки тисяч тонн гудронів. Де міністерство екології? Де інші чиновники? Їх нема. Це все лягло на плечі громади міста. Я розумію, що це виклик. Але думаю, що ми через цей виклик будемо ще сильнішими і ми покажемо для всіх інших міст України, як правильно треба поводитись з твердими побутовими відходами.

В Україні нема ідеальної ситуації ніде. Якщо подивитись на наявні полігони, то разом це територія Чернівецької області. Ті полігони, які є, це є 5% території України. Це катастрофічна ситуація. В нас в Україні немає жодного резервного полігону, який мав би бути для надзвичайних ситуацій. А якщо завтра підпалять полігон в іншому місті, куди будуть вивозити? Має бути комплексна державна позиція з цього питання», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.