Садовий погодився на «ультиматум» Синютки про вивезення сміття зі Львова за 300 млн грн в рік

logo


У п’ятницю, 23 червня, міський голова Львова Андрій Садовий відреагував на звернення голови ЛОДА Олега Синютки щодо делегування ЛОДА функцій з утилізації львівського сміття. Садовий сказав, що Львів має погодитися на цю пропозицію, яку він назвав «ультиматумом», а також виніс це питання на засідання сесії Львівської міської ради, що відбудеться 29 червня.

«Я переконаний, що у цій ситуації ми повинні приймати цю пропозицію, ми повинні заплатити кошти, ми повинні мати можливість нормально жити і розвиватися, бо наше завдання зберегти людей», – сказав Садовий та назвав звернення Синютки ультиматумом.

За словами Садового, наразі він не знає чи прийняття цього рішення вплине на те, хто саме проводитиме рекультивацію Грибовицького сміттєзвалище – Львівська міськрада чи ЛОДА.

«Коли у давні віки ворожі сили брали в облогу наше місто, то лишали людей без їжі, без води. Коли ставили місто на межу виживання і могли виникати епідемії, хвороби, то був вибір: чи місто буде спалене, чи місто буде зруйноване, чи треба просто заплатити кошти і відкупитися. Але були древні часи. У новітній історії ми маємо унікальний приклад, коли намісник президента озвучує пропозицію, ультиматум, що місто має заплатити кошти, щоб уникнути подальшої блокади, яка може призвести до великих загроз, епідемій і хворіб. Це не є ультиматум Садовому, це ультиматум громаді міста Львова, і малим, і великим», – сказав Садовий на брифінгу журналістам.

Нагадаємо, згідно з вчорашнім зверненням Олега Синютки, окрім передачі усіх повноважень по управлінню ТПВ, Львів також має протягом двох років виділяти по 300 млн грн субвенції в рік для обласного бюджету та передати у тимчасове на два роки) управління ЛКП «Львівспецкомунтранс». У свою чергу обласна влада бере на себе відповідальність протягом 20 днів очистити місто від сміття, а також протягом двох років здійснювати регулярне вивезення ТПВ зі Львова. За словами Синютки, до 2019 року ЛОДА зобов’язується ввести в експлуатацію комплекс з переробки відходів на території області.

Додамо, що сьогодні під Львівською ОДА розпочався безстроквий протест депутатів «Самопомочі» проти сміттєвої блокади Львова. Як інформував ZAXID.NET, попри підписаний представниками 19 міст меморандум, зараз лише чотири міста Львівської області погодились приймати ТПВ зі Львова. Щодня Львів має змогу вивозити на ці полігони лише 90 тонн відходів, при добовій нормі у 500-600 тонн.

Проте 23 червня віце-прем’єр Геннадій Зубко заявив, що сміття з Львова вивозитимуть на «полігони області, які зазначені у попередньо підписаному меморандумі». Нагадаємо, що мова йде про 19 міст Львівщини, які загалом прийматимуть додатково 570 тонн сміття в день.