Садовий просить Естонію поділитися досвідом перенесення “Бронзового солдата”

logo
140856_sadovij_prosit_estoniju_podilitisja_dosvi.jpeg


Садовий просить Естонію поділитися досвідом перенесення "Бронзового солдата"

Мер Львова Андрій Садовий попросив посла Естонії в Україні Герта Антсу (Gwert Antsu) поділитися досвідом із поводження з пам’ятниками, встановленими в період перебування у складі Радянського Союзу.

У Львові точиться суперечка, що робити з великим радянським військовим меморіалом, повідомила в середу газета Eesti Ekspress.

У центрі Львова встановлений пам’ятник заввишки 30 метрів, обабіч якого є барельєфи із зображеннями піхотинця, танкіста, артилериста, льотчика і матроса в повний зріст. Меморіал був зведений у 1970 році й удостоєний найвищих мистецьких премій Української РСР та СРСР.

Згідно з українським законодавством, символи тоталітарної влади підлягають видаленню з відкритого простору.

Проте стосовно меморіалу у Львові експертиза дійшла висновку, що йдеться не про звеличення комуністичної влади, а про пам’ятник, що символізує боротьбу проти німецької окупації, і тому про його знесення не може бути мови, зазначає естонська газета.

За словами мера А.Садового, монумент можна зробити музеєм, і з огляду на це досвід Естонії може згодитися, зазначає естонська газета.

У столиці Естонії Таллінні 26-28 квітня 2007 року мали місце масові заворушення серед російськомовного населення з огляду на рішення уряду перепоховати останки радянських солдатів і перенести пам’ятник воїну-визволителю (Бронзовий солдат) із центру міста на Військовий цвинтар на околиці.


Реклама

А поділитися?