Садовий — проти «абсолютної влади голів державних адміністрацій»

logo
131497_sadovij_proti_absoljutnoji_vladi_goliv_de.jpeg


14 вересня міський голова Львова Андрій Садовий, у ході пленарного засідання ЛМР, закликав колег підтримати звернення до голови Верховної Ради України, голови підкомітету державного будівництва регіональної політики та місцевого самоврядування С. Власенка та народних депутатів і прем’єр-міністра щодо державного контролю.

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

За словами очільника Льова, у Міністерстві регіонального розвитку готують проект закону, який би надавав право державним адміністраціям виносити протести та наглядами за органами місцевого самоврядування.

«Якщо цю функцію передати ОДА, а в районах області — районним адміністраціям, то їм пропонують надати повноваження, щоб вони автоматично рішенням зупиняли дію будь-якого акту органа місцевого самоврядування. Це недопустимі речі. Є спільна позиція Асоціації міст України (Аму), всіх мерів України: ми вимагаємо, щоб цей закон навіть не вносили в Раду і не робили позорище для України. Цей проект закону порушує Конституцію і Європейську хартію місцевого самоврядування», – заявив Андрій Садовий.

Згідно з текстом документа, таким чином планують «захистити гарантоване Конституцією України право територіальної громади на самоврядування та запобігти встановленню абсолютної влади голів державних адміністрацій на місцях».

У зверненні апелюється до реформ децентрацізації та об’єднання територіальних громад, які тривають понад два роки в Україні, і говориться, що «запропонований урядом законопроект щодо державного контролю за рішенням органів місцевого самоврядування взагалі поставив під сумнів продовження реформи [децентралізації — авт.] як такої».

Читайте також: Садовий закликає державну владу створити Антикорупційний суд.


Реклама

А поділитися?