Садовий розповів, яким буде сміттєпереробний завод у Львові

logo
79246_sadovij_rozpoviv_jakim_bude_smittepererob.jpeg


«Хочемо збудувати у Львові найсучасніший завод з глибинної переробки відходів. Нічого схожого в Україні нема. Хочемо зробити рекультивацію полігону, будемо брати до уваги той досвід, який французи використали під час проектування рекультивації полігону у Марселі, який є одним з найбільших у Європі. Це, до речі, одна з вимог жителів Малехова та Грибовичів, щоб проектні роботи виконувала компанія, яка має міжнародний досвід і вже реалізовувала подібні проекти», – розповів у інтерв’ю «Львівській газеті» міський голова Львова Андрій Садовий.

За слова мера, у той час, коли український уряд стає збоку і спостерігає, уряди інших країн допомагають. «Зокрема, уряд Франції виділив грант для комплексу робіт, пов’язаних з проектною частиною із рекультивації наявного полігону і підготовки всієї документації для проведення тендерів стосовно будівництва нового заводу з глибинної переробки відходів. Працює французька компанія «Еджіс» – дуже фахова компанія, вона оперативно взялася за свою роботу», – додав Андрій Садовий.

За словами Андрія Садового, для втілення проекту використовуватимуться кошти ЄІБ, а усі гроші йтимуть прямо на французьку компанію. «Фірма «Еджіс» вже приступила до виконання робіт», – додав міський голова Львова.

Водночас, Андрій Садовий не заперечує, що місто все ще потребує допомоги із тимчасовим полігоном. «Завод треба будувати як мінімум два роки, а до цього часу щодня з міста треба вивозити щонайменше 600 тонн. Тому, однозначно, ми потребуємо в області резервного полігону, і міська рада готова цей проект профінансувати. Я очікую, що наші керманичі області спільно запропонують нам ділянку, яка найкраще підходитиме до такого проекту. Проблема, яка спіткала Львів, так само спіткала мешканців Пустомитівського, Жовківського, Городоцького, Кам’янка-Бузького районів», – додав міський голова.

За оптимістичним прогнозом Андрія Садового, у 2019 році у Львові мав би запрацювати сміттєпереробний завод.

А поділитися?Вам має сподобатись...