Садовий – сам суддя і прокурор! – забудовник

logo
sadovij_sam_suddja_i_prokuror_zabudovnik.jpg


Компанія-забудовник на розі вул. Варшавська-Соснова у Львові розповіла про незаконність дій міської ради, яка намагається безпідставно припинити будівництво багатоповерхівки.

Про це «Вголосу» розповіли представники компанії «Львівоблагропромбуд».

Як відомо, у мерії будову на розі вул. Варшавська-Соснова називають незаконною, попри рішення суду, який став на бік забудовника: визнав безпідставність вимог міського голови скасувати договір оренди земельної ділянки для будівництва.

Оскільки підлеглим Садового не вдалося зупинити будівництво через суд, там обрали інший шлях.  У п’ятницю, 8 липня 2016 р., виконавчий комітет Львівської міської ради скасував містобудівні умови і обмеження для будівництва ЖК «Оранж» на розі вулиць Варшавська-Соснова. За словами юристів забудовника, таке рішення не відповідає чинному законодавству, адже скасовувати містобудівні умови і обмеження може тільки ДАБІ у Львівській області за фактом перевірки або у судовому порядку.

Крім того, відповідно до рішення Конституційного Суду України: «Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата».

Також мер Львова вдався до маніпуляцій: він записав відеозвернення до мешканців міста, де без жодних підстав назвав будівництво незаконним, а також запевнив, що будинку на розі вул. Варшавська-Соснова не буде. У компанії забудовника «Вголосу» повідомили, що  розцінюють цю заяву, як завуальовану вимогу хабаря, а також погрозу, однак хабарів Садовому не даватимуть і працюватимуть у межах чинного законодавства.

Показово, що у Львові є низка будов, які ведуть із порушенням всіх норми ДБН, однак мер Садовий з головним архітектором Юліаном Чапінським не реагують на ці порушення.

Зазначимо, що компанія планує звести житловий будинок з дитячим спортивним майданчиком та підземним паркінгом. Окрім того, в новозбудованому будинку 5 відсотків квартир передбачено передати у власність учасникам бойових дій в зоні АТО.

А поділитися?Вам має сподобатись...