Самбірські рятувальники гостювали в польських колег

logo
sambirski_rjatuvalniki_gostjuvali_v_polskih_koleg.jpg


Між пожежниками міст-побратимів Самбора та польського міста Ясло утворились справжні партнерські та дружні відносини

Як нагадали, у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області, у квітні на спільне запрошення Самбірської міської ради та Самбірського районного відділу ДСНС Львівщини делегація рятувальників з міст-побратимів Республіки Польща взяла участь у міжнародній конференції на тему «Пожежна безпека», що проходила в Самборі. А вже в червні польські колеги запросили Самбірських пожежників відвідати урочистості з нагоди посвяти штандарту однієї з добровільних пожежних частин в ґміні Ясло. У складі української делегації захід відвідали представник польської громади Самбора Валерій Зембович та представники Самбірського районного відділу ДСНС: начальник районного відділу Олег Хім’як, головний фахівець Олег Сікора, та водій 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини Станіслав Строгуш.

3-4 липня українська делегація відвідала понад 10 добровільних і професійних пожежних частин ґміни Ясло. Також українці взяли участь в урочистостях з нагоди посвяти штандарту добровільної пожежної частини.

Під час поїздки самбірські рятувальники переймали досвід функціонування системи добровільних пожежних підрозділів, на основі яких працює система пожежної охорони Республіки Польща. У цих підрозділах служать добровольці, які в повсякденному житті є представниками найрізноманітніших професій. У разі сигналу тривоги, який в автоматичному режимі надходить на мобільний телефон, ці люди, незалежно від пори доби, негайно прибувають до пожежної частини, аби виїхати на ліквідацію пожежі в своїй околиці.

Українські рятувальники зазначають: цікавим є те, що добровольці працюють за особистим бажанням та на безоплатній основі. Членом такого пожежного формування можуть бути і чоловіки, і жінки – для кожного знайдеться робота, але до виїзду на пожежу допускають лише осіб, які досягли 18 річного віку та пройшли відповідні навчання.

Самбірські вогнеборці зазначають, що така система дозволяє створити пожежні підрозділи на відстані 3 – 5 кілометрів один від одного, що значно скоротить час прибуття до місця виклику першого підрозділу. На думку начальника Самбірського РВ ДСНС Львівщини Олега Хім’яка, «впровадження такої системи в Україні, особливо в умовах децентралізації, не лише можливе, а й обов’язкове, зважаючи на віддаленість населених пунктів від районного центру».

Також під час зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю й обмін досвідом. Польські колеги задекларували намір посприяти у зміцненні матеріально-технічної бази підрозділів пожежної охорони міста Самбора.

Loading…

lito1

Статті пов’язані мітками

Loading…

А поділитися?