Селяни протестують проти об’єднання шкіл

logo
118345_seljani_protestujut_proti_ob_ednannja_shk.jpeg


06.08.2017 12:20

 Селяни протестують проти об’єднання шкіл

У селі Криниця, що в Миколаївсьому районі на Львівщині розгорівся конфлікт. Місцеві не хочуть, аби їхня школа стала філією Більчанського навчально-виховного комплексу. На знак протесту вже вдруге перекрили дорогу Львів — Дрогобич. Близько сорока селян безперестанку ходили пішохідним переходом.

Навчальний заклад, у якому навчається 85 дітей, має стати філією сусідньої школи, де навчається майже 300 дітей, уже з 1 вересня. Місцеві погрожують, що не пустять дітей на навчання.

“Рішення щодо приєднання криницької школи до більчанської залишається в селі, — каже Ярослав Лукомський, заступник голови Миколаївської РДА. — У село їздив голова районної ради та заввідділу освіти, переконав вчителів у доцільності такого рішення. Школа в Більчому — найновіша в районі. Об’єднання вигідне жителям Криниці. У їхній школі залишається дев’ять класів, як і раніше, не буде ніякого скорочення”.

Та на сайті Міністерства юстиції навпроти криницької школи стоїть статус: “У стані припинення”. Це означає, що школу ліквідують як самостійний заклад та відкриють як філію. При цьому зникає посада директора та з’являється — завідувача філії.

“Насправді йдеться про конфлікт між селами, — пояснює Богдана Стецко, директор криницької школи. — Жителі не хочуть об’єднуватись і в ОТГ з Більчим. Кажуть, що школа буде філією рік, а потім нам залишать лише перші чотири класи. Все йде до скорочення вчителів. У будь-якому разі, района рада повинна розв’язати проблему — зупинити рішення про утворення опорного закладу, аби не загострювати конфлікт між селами”.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?