Серед львів’янок набирають популярності пологи в Луцьку

logo
36494_sered_lviv_janok_nabirajut_populjarnosti_.jpeg


Чимало львів’янок їдуть народжувати до Луцького пологового будинку. Серед причин – якісне обслуговування та значно нижча вартість «подяки» медикам.

Про це пише Львівська газета.

Якщо раніше майбутні мами звідусіль їхали народжувати до Львова, то тепер доволі багато львів’янок їдуть народжувати в інші області. Найпопулярнішим нині серед львів’янок є пологовий будинок у Луцьку.

«Коли перед пологами друзі почали радити мені їхати народжувати в Луцьк, я спершу таку пропозицію навіть не розглядала. А коли цю пораду дала лікар-гінеколог, яка мене вела, я задумалася. Ми з чоловіком спершу поїхали в «розвідку», оглянули там усе, поговорили з жінками й, обдумавши все, вирішили: народжувати буду в Луцьку. І дуже рада, що ми так вирішили», − розповіла львів’янка Наталія Міхнова.

У пологовому будинку в Луцьку, за словами молодої мами, все створює приємне враження. Сам будинок радше нагадує пансіонат, ніж медичний заклад.

«У мене не було в Луцьку жодних знайомих, тут не прийнято домовлятися з лікарями наперед, тож, коли прийшла в приймальне відділення, у мене був шок, але в хорошому розумінні слова. Там надзвичайно високий комфорт для жінки. Палата нагадує номер у готелі, де є все необхідне: душ, туалет, цілодобово гаряча вода, холодильник, телевізор, зручне ліжко, сучасні пеленальні столики», − далі розповідає Наталія Міхнова.

У Луцькому пологовому будинку, як розповіла молода мама, наказом головного лікаря суворо заборонено лікарям виходити на роботу у не свою зміну. Тобто, там ніхто з породіль не домовляється наперед з лікарем про пологи. Їх приймає зміна, яка є на чергуванні.

Луцькі лікарі давно відмовилися від крісел Рахманіна, на яких під час пологів жінка мусить лежати лише на спині. Замість них є звичайні медичні ліжка, на яких вагітна може лягти так, як їй, за її відчуттями, буде найзручніше народжувати. Активно практикують і вертикальні пологи, при яких жінкам значно легше народжувати. Щоб зменшити больові відчуття під час перейм, є спеціальні ванни з тепловою водою, в якій жінка може полежати.

Лікарі вкрай рідко стимулюють пологи. Перевагу надають природному перебігу. Якщо доводиться робити кесарів розтин, то його роблять не під загальним наркозом, а застосовують епідуральну анестезію.

Водночас, за словами Міхнової, у Луцьку значно менша вартість «подяки» лікарям.
«Якщо хтось дуже хоче подякувати, то за природні пологи платять 500 гривень, за кесарів розтин – 1000 гривень. Порівняйте гонорари з тими, які платять у Львові: природні пологи − 5-8 тисячі гривень, кесарів розтин − 15-25 тисячі гривень», – сказала вона.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

А поділитися?