Серед переможців конкурсу молодих поетів «Галицька осінь» – студент львівського коледжу

logo


xEOO5pKq1vk

Представники літературного гуртка «Рідна мова»  Львівського кооперативного коледжу економіки і права» взяли участь у польсько-українському літературному фестивалі «XXVI Międzynarodowa Galicyjska jesien literacka» «Польща – Україна – одним голосом» та ІІ Міжнародному літературному фестивалі: конкурсі молодих поетів «Галицька осінь» серед молодих талантів учнівської та студентської молоді.

Свої поетичні твори на конкурс надіслали Христина Мруць, Орест Коляда, Михайло Голубка, Ірина Собко та Роман Батюк.

Організаторами фестивалю є: ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації», Львівська обласна державна адміністрація, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Національна спілка письменників України, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Львівський Університет Третього віку.

З української сторони директором фестивалю є Лілія Плахтій, керівник відділу культури ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації», а головою журі – заступник голови Львівської спілки письменників України Марія Людкевич.

З польської сторони директором фестивалю є Анджей Грабовський. У фестивалі “Галицька осінь” з Республіки Польща візьмуть участь поети: Анджей Грабовський, Артур Грабовський, Казімєж Бурнат, Лєх Конопінський, Ян Дидусяк, Геза Чеби, Анджей Жмуда, Влодімєж Штокман, Адам Лізаковський.

Польсько-український літературний фестиваль відбувається за два тури. Перший тур – із 27 вересня до 2 жовтня – на Львівщині та в місті Івано-Франківськ, а друга частина фестивалю проходитиме з 3 до 9 жовтня в Республіці Польща.

Конкурс проходить за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові та Польського Інституту в Києві.

«Метою фестивалю  є об’єднання  творчого потенціалу  молоді України і Республіки Польща. Активізація молоді, виявлення талановитих молодих поетів, створення умов для їх творчої самореалізації, публікація творів молодих поетів; формування у молоді мотивації до читання, художньо-естетичних смаків, підвищення зацікавленості до глибшого вивчення української, польської та європейської літератури; підвищення рівня освіти і об’єднання зусиль державних органів влади та громадських організацій у справі розвитку творчої активності молоді та всебічне сприяння творчому розвитку особистості; популяризація досягнень старшого покоління, вміння переймати досвід в інших, розвиток патріотичних почуттів і громадянської турботи про розвиток своєї країни; налагодження і зміцнення міжнародних зв’язків», – зазначають організатори.

Читайте також:  Мережевий бізнес і внутрішня торгівля України – серед наукових інтересів студентів

Завдяки таким заходам відбувається процес пізнання, це дає можливість юним поетам презентувати своє надбання, розширювати світогляд, спілкуватися з однолітками з інших країн та взаємного духовного збагачення. При культурному діалозі підвищується розвиток освіти та динамічна інтеграція української та польської культури до європейської.

Під час української частини фестивалю відбувалось  чимало  круглих столів і проведено літературні зустрічі з безпосереднім спілкуванням учнівської та студентської молоді з відомими поетами з України та Республіки Польща.

Під час підбиття підсумків  фестивалю, що пройшло  в Палаці Потоцьких у Львові, учасники фестивалю-конкурсу «Галицька осінь» відзначені дипломами, а Орест Коляда отримав ІІІ місце.

За підсумками фестивалю-конкурсу планують видати альманах із віршами молодих поетів і розповсюдять його по бібліотеках і навчальних закладах країни.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв᾽язків із громадськістю ЛККЕіП