Сезон підводного полювання у розпалі

logo


21.07.2017 23:30

Сезон підводного полювання у розпалі
Затримуєш дихання, занурюєшся – і маєш кілька хвилин, щоб уполювати здобич. Підводне полювання – дуже азартне заняття, пише Експрес.

“Підводний мисливець – це той самий рибалка, який полює на рибу без спеціальних пристроїв дихання. Мисливець затримує дихання і пірнає. Немає жодних засобів безпеки. Саме тому це доволі небезпечний вид спорту”, – розповідає Сергій Партас, президент обласної Федерації підводного спорту і підводної діяльності.

– Яке спорядження використовують підводні мисливці?

– Гідрокостюм, ласти, маску, трубку для дихання, а також різноманітні підводні рушниці, ножі та кукан для спійманої риби.

– Які правила змагань із підводного полювання?

– Переможця визначають за кількістю набраних очок. А очки нараховують за впійману рибу залежно від її розміру та виду. Наприклад, що більша риба, то менше очок за неї дають. Якщо учасник за раз уполює рибу двох і більше видів – дістає додаткові очки.

– Чи є якісь обмеження?

– Не можна ловити дуже маленьку рибу. Наприклад, зловлений карась або окунь мають важити принаймні 500 грамів, коропові риби – мінімум 2 кілограми. Також є обмеження у кількості риби, яку може виловити один спортсмен, зазвичай це 1,5 – 2 кілограми.

– У яких водоймах України проводять змагання?

– Чемпіонати та Кубки України зазвичай відбуваються на Дніпрі, на Канівському водосховищі. 

– Хто може стати підводним мисливцем?

– Участь у змаганнях можуть брати тільки повнолітні спортсмени, які пройшли медогляд. А щоб навчитися полювати під водою, можна відвідувати спеціальні курси.

Андрій БОБАК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

А поділитися?