Школа і батьки – партнери у вихованні дітей

logo


Школа сучасності… Яка вона? Відповідь на це запитання ми знаходимо, насамперед, у державній національній програмі «Освіта України ХХІ століття», де серед пріоритетних напрямків реформування освіти відзначено, що в основу національної школи мають бути покладені такі чинники: принцип єдності сім’ї та школи.

І це закономірно, адже побудувати повноцінну національну школу без родинного виховання, активної участі й підтримки батьків неможливо. Саме  з цією метою у районному відділі освіти Жовківської РДА відбулася зустріч із головами батьківських комітетів ЗОШ району та керівництвом.

У новій українській школі велику роль відіграють батьки як партнери. Не лише, як якийсь контролюючий орган, а, власне, партнери, які будуть працювати на нову модель: батьки і школа. Керівництву району вкрай важливо почути проблеми батьків, з якими вони стикаються у сьогоднішній непростий час.

— Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і школа створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. Їх співробітництво є важливою умовою ефективної навчально-виховної роботи, спрямованої на створення атмосфери доброзичливості і взаєморозуміння, з опорою на народні та сучасні педагогічні надбання, національну і світову культуру, вселюдські і національні моральні цінності, — резюмували заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, керівник відділу освіти і науки Жовківської РДА Михайло Коваль, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Ірина Бродик та інші.

— Ідея створення дорадчого органу назріла давно. Впевнені, що розвиток такого питання є важливим. Адже ми багато чого зможемо вирішити разом, — підкреслила голова комісії з питань освіти і науки, провідний спеціаліст відділу освіти Жовківської РДА Марія Деревінська (на світлині). – Він покликаний допомагати школі та сім’ї виховувати  у школярів високі моральні якості, свідоме ставлення до праці, відповідальність, організованість та дисципліну, культуру поведінки в правовому, естетичному, фізичному аспектах, охороні їхнього здоров’я тощо.

На цій зустрічі батьки також мали змогу ознайомитись з презентацією на тему «Школа, батьки – партнери».

Контакт з батьками, як взаємодія, може бути встановлений лише за умови, що обидва суб’єкти усвідомлюють: тільки спільними зусиллями можна створити умови для розвитку та виховання дитини, допомогти їй у набутті необхідного соціального досвіду.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.

На заміткупослуги системного адміністратор Львів