Сихівський трамвай, громадський бюджет та виклики в освіті: що вдалося Львову за рік

logo


фото: itcluster.lviv.uа

фото: itcluster.lviv.uа

До Дня міста Tvoemisto.tv поцікавилося у представників всіх депутатських фракцій міськради, які відчутні позитивні зміни відбулися у місті, та які проблеми ще потребують першочергового вирішення. Депутатам було простіше визначити проблеми, ніж позитивні зрушення. Але як виявилося, і пишатися нам є чим.
Керівник фракції «Укроп» Ігор Телішевський відзначив, що зроблено перший крок в запровадженні електронного квитка, а у міській раді з’явилося більше консультацій із громадськістю. 

Великим досягненням вважає запровадження громадського бюджету депутатка від «Свободи» Мар’яна Батюк, але вважає, що втілюються проекти повільно.

Відкритість ради вважає досягненнями міста голова фракції «Солідарність» Петро Адамик. Він відзначив запровадження громадський бюджет, запровадження громадських обговорень порядку денного сесії та прямі трансляції засідань депутатських комісій. Він також відзначив інфраструктурні досягнення: прокладання каналізації в приватнму секторі та  початок ремонту стадіону «Юність». 

Прокладання каналізації відзначив також голова фракції «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк, але в першу чергу у здобутках назвав запуск трамвая на Сихів. 

Про сихівський трамвай згадав у позитивних оцінках голова фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук. Він також вважає здобутками міста, що дискусії у депутатському корпусі стали більш конструктивними, зосередженими на потребах міста, а не політичних позиціях. 

Голова фракції «Української галицької партії» Тарас Чолій назвав себе песимістом, йому майже не вдалося пригадати досягнень міста: «Відкриття ЦНАПів це позитив, але в цьому немає нічого особливого. Трамвай на Сихів — це дуже добра справа, але ще треба аналізувати, якою ціною він з’явився». Він назвав основною цінністю міста людей, і вважає, що місто недостатньо виділяє на освіту та культуру.

Керівник фракції «Самопоміч» Андрій Шевців вважає, досягненням Львова те, що до міста переїжджають успішні люди, навчаються студенти з інших міст, чия енергія та креативність сприяють розвитку міста. На його думку, сильною стороною міста став бюджет, вдалим інфраструктурним проектом — сихівський трамвай, а успішною подією — міжнародний фестиваль шахів. 

Мар’яна Батюк розбавила здобутки міста викликами: «Місто розростається, а дитячих садочків немає. Цей мінус можна було би перетворити на плюс, якби зобов’язати забудовників робити внески у будівництво садочків. Позитивно, що діє програма для учасників АТО, але суспільство забуває, що війна триває, тому треба на цьому теж робити акцент. Позитив у реалізації ІТ-сфери у місті Львові — активно проводиться оцифрування документів, але поруч з тим у школах не вистачає елементарних комп’ютерів. Місто відкрите для туристів, але для львів’ян воно перетворюється на місто кав’ярень і пивних закладів. Можна більше акцентувати увагу на культурному та історичному плані — нам є чим пишатися. У місті будують велодоріжки і розвивають спорт, але місто не пристосоване для людей з інвалідністю».

Очікувано, що кожен з представників фракцій серед проблем говорив про сміття. Але не тільки про нього. 

Ігор Телішевський: «Звичайно, що є один виклик, який потребує вирішення — це сміттєзвалище і завод для міста. Як бачите, в рейтингу міст Львів опустився, тому важко сказати про здобутки міста Львова. Багато переводиться у політичну площину і місто стоїть на місці, шкода». 

Юрій Кужелюк: «Ми повинні забути про чергу в дитячі садочки, поремотувати достатньо магістральних доріг і привести до ладу інженерне господаство. Ми повинні збудувати метантенки – установку по виробництву біогазу на наших очисних спорудах, встановити на Сихвіський район індивідуальні теплові пункти, щоби економити електроенергію. Саме основне – впровадити до 2020 року електронний квиток, щоби вирішити проблему транспорту та пілогового проїзду».

Валерій Веремчук: «Виклик — правильне та ефективне використання великих бюджетів міста та боротьба Андрія Івановича з всеукраїнськими політиками за політичне майбутнє. Через це страждає місто». 

Андрій Шевців:  «Ми мали би в цьому році вкладати в освіту, розум і успіх львів’янина, показуючи Європі культурну спроможність міста, і маємо працювати над розвитком інфраструктури. Коли розвивається інфраструктура, місто будується, — живе економіка». 

Тарас Чолій: «У виконавчих органах досить багато молодих людей, які працюють і люблять це місто і вірять в нього. Я прихильник того, щоби у владі було більше молодих неангажованих людей, які як волонтери готові витрати якийсь час свого життя щоби змінити місто на краще. Але я би поставив багато знаків питання, куди місто рухається: це і незаконні забудови, руйнація історичного простору, вічний транспортний колапс та проблема сміття». 

Петро Адамик: «У всіх на слуху №1 — це сміття і сміттєпереробний завод, який ми маємо побудувати і вирішити, куди возити сміття. Наші пріорітети в інфраструктурі — це дороги, паркінги в центральній частині міста. Місту потрібен сучасний виставковий центр. Роботи багато, але позитивно, що завдяки децентралізації, ми самі можемо визначити пріорітети». 

Підготувала Зоя КрасовськаФото: Tvoemisto, ІА ZIK та з відкритих джерел