Скандал на Форумі видавців: погрози через “неправильну” книжку

logo
130731_skandal_na_forumi_vidavciv_pogrozi_cherez.jpeg


Верховенство права чи смерть.

Абсолютно сюрреалістична ситуація розгортається навколо погроз Форуму видавців у Львові. Із десяток громадських організацій написали офіційного листа з погрозою (!) “вжити всіх можливих заходів із метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації” дитячої книжки “Майя та її мами” Лариси Денисенко. Лист вони скріпили своїми підписами й печатками організацій (!) та відправили його міському голові Львова, голові Львівської обласної адміністрації та очільникові обласної СБУ (!).

Читайте також: Фабрика гніву: як працює радикалізм

“Майя та її мами” містить кількадесятків розворотів, кожен із яких присвячений одній дитячій долі. Батьки на заробітках, зведені брати та сестри, близнята, діти розлучених батьків, однокласники з родини переселенців, кримські татари та роми – книжка описує світ, у якому є любов до кожної дитини, без тавра “не така”. А ще в книжці є історія про дитину, в якої дві мами, що і викликало істерику згаданих організацій.

Звичайно, це лише привід. Декілька тижнів тому стало відомо, що художниці, яка створила популярного персонажа “Гуся”, погрожують, серед іншого, і через… використання на цій сторінці суржику. А ще за кілька тижнів до того була зірвана презентація книги Олени Герасим’юк, присвяченої радянським репресіям проти українців – пояснити ці дії “патріотів традиційних цінностей” здоровим глуздом уже й зовсім неможливо. Втім, все очевидно: подібні люди є звичайними провокаторами і хуліганами, що просто прикривають своє бажання залякувати та бити інших будь-якими вигадками та гучними словами.

Читайте також: Усередині шторму: чому маємо зберігати холодну голову

Вдумайтеся: зловмисники, що зазіхають на свободу зібрань і намагаються нав’язати суспільству авторитарну цензуру, вже не переховуються від органів правопорядку, а знахабніли до того, щоб самим писати їм офіційні листи з погрозами. Втім, справа не тільки й не стільки в цьому. Справа в тому, що коли будь-хто зазіхає на монополію держави на насилля, то він заміряється не тільки на своїх співгромадян. Він заміряється на саму державу. Бо держави, де кожен охочий може безкарно погрожувати й бити всіх, чиї погляди йому не подобаються, швидко помирають.

Настав час поліції та СБУ перестати робити вигляд, що нічого не відбувається. Дрібні бандити зовсім утратили страх – настав час, коли держава має дати їм відсіч. Інакше “прориви” кордонів “небайдужими громадянами” скоро видаватимуться нам дитячими іграшками.

Іван ПРИМАЧЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...