Скасування випускних іспитів у школах усуне корупцію, – львівські освітяни

logo


Для вчителів і для учнів радість: у школах цьогоріч не буде випускних іспитів. Таке нововведення має чимало переваг, стверджують освітяни. Бо школи позбулись зайвого клопоту, водночас навчальний процес від цього не потерпатиме. А загальний бал атестата школярі отримуватимуть під час ЗНО.

«Для того, щоб державне підсумкове атестування відбулось на базі школи, шкільне методичне об’єднання вчителів має підготувати завдання. Завдання має бути погоджене з адміністрацією. Мусить бути багато консультацій проведено для успішної здачі ДПА і сам екзамен ― це є стрес для дитини», ― зазначив директор львівської СЗШ № 28 Іван Лозенко.

Тепер для отримання атестата випускник має скласти лише ЗНО. Обрати треба три предмети, українська мова і література серед них обов’язкові.

«Другий предмет на вибір ― математика або історія України. Третій ― який учень обере. І знову ж таки, якщо математика буде другий, то історія може бути третім. І навпаки», ― пояснила директор Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Предмети, обрані для державної атестації, водночас будуть і перепусткою для вступу у виш. Профільні іспити за потреби абітурієнт обиратиме додатково.

«Цього року я вступаю в медичний університет. Мені треба складати чотири ЗНО. З них хімія, біологія, математика і українська. Ну і, власне, те, що немає випускних екзаменів. Це набагато краще, легше, тому що не треба готуватись до ДПА і до ЗНО, а до чогось одного. І вже із ЗНО оцінка іде до ДПА», ― поділився учень 11 класу Тимур Нестерук.

Ще одна перевага нових правил: математику на ЗНО тепер складати не обов’язково. Схвалюють це навіть вчителі-предметники.

«Якщо дитина не здає математику, вона має право на самостійній користуватися зошитами, формулами. Вона має мати поняття, як розв’язати задачку, а не зубрити напам’ять формули. Це я вважаю є потрібним, тому що дитина не може в одинадцятому класі вчити все при тому навантаженні, яке зараз є для одинадцятикласників», ― погодилась вчитель математики Олена Боляк.

На загальний бал атестата внаслідок ЗНО впливатимуть лише знання випускника, однаково переконані і вчителі, і учні.

«Можна сказати, що ЗНО ― це набагато легше здати. Це об’єктивніше буде», ― твердить учениця 11 класу Соломія Лозенко.

«Вчитель знає кожну дитину, має безперечно якісь сентименти і, ясно, що може знати: та дитина готувалася протягом року, а тут сталася халепа. І якось спробувати вплинути. А так все незалежно. Я вважаю, це добре, це є такий гарний шлях боротьби з корупцією», ― стверджує вчитель української мови та літератури Наталія Пиріжок.

Принаймні, пояснювати батькам, чому у дитини саме такий атестат, а не інший, стверджують у школі, тепер вже не доведеться.